Urodziny trenera Artura Polehojko

• autor: redakcja, 2012-09-19 05:44

Wszystkiego najlepszego Trenerze!

W dniu dzisiejszym swoje 50.urodziny obchodzi trener MLKS Unia Janikowo – Artur Polehojko. Z tej okazji życzymy mu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, a także wielu sukcesów w pracy szkoleniowej, a co za tym idzie zwycięstw biało-niebieskich oraz wytrwania w odbudowie janikowskiej piłki nożnej.

Artur Polehojko urodził się 19.września 1962 roku w Kielcach. Jako zawodnik występował na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika. Jest wychowankiem Czarnowii Kielce. Następnie grał w Koronie Kielce, Sokole Nisko, a także w Orle Rudnik. Od 1994 roku przez sześć lat reprezentował barwy Unii Janikowo. Karierę piłkarską kończył w Gople Kruszwica w sezonie 2002/2003, kiedy był już asystentem trenera w naszym klubie. Został nim przed sezonem 2000/2001. Po raz pierwszy samodzielnie biało-niebieskich objął na sześć meczów podczas rundy jesiennej 2002 roku. Kolejnie wrócił do pracy drugiego szkoleniowca, aż do sezonu 2007/2008. Po jesieni odszedł z Unii i przez trzy następne sezony był trenerem Gopła Kruszwica. Do Janikowa wrócił latem 2011 roku. Jako piłkarz rozegrał w Unii ponad sto meczów z numerem „5” na koszulce, a w roli szkoleniowca prowadził nas w sześćdziesięciu ligowych spotkaniach.