ogółem: 24 036 576

Echa po sobotniej porażce

• autor: redakcja, 2012-09-23 16:14

Odrobina pozytywnego słowa…

Porażka Unii z drużyną z Gniewkowa sprawiła, że nastroje w janikowskiej ekipie nie mogą być dobre. Ostatni mecz ligowy biało-niebiescy wygrali prawie miesiąc temu. Od kilku kolejek mimo przewagi nie potrafią pokonać przeciwników, którzy strzelają nam bramki po indywidualnych błędach albo szybkich kontrach. Po dziewięciu spotkaniach jesteśmy na ostatnim miejscu w tabeli. Mamy dziewięć punktów starty do bezpiecznej strefy.

Mimo wczorajszej ulewy deszczu na stadionie w Janikowie pojawiła się spora grupa kibiców. Wszyscy wiedzą, że janikowscy fani są bardzo wymagający. Ci bardziej złośliwi używali wczoraj gwizdów, ale większość stwierdziła…, że zespół naszej Unii grał wczoraj dobry mecz. Janikowianie przez większość pojedynku mieli przewagę. Prowadzili grę i stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Jednak po raz kolejny zawiodła skuteczność. Oddaliśmy dwadzieścia osiem strzałów, przy siedmiu gości. Różnica jest chyba znaczna? To pytanie retoryczne… Żeby ktoś źle nie zrozumiał… Tekst ten nie ma na celu usprawiedliwiać naszych piłkarzy z porażki. Przecież punktów nie daje się za strzały, ładne akcje i przewagę… Gdyby tak było, już dawno odrobilibyśmy ujemne punkty. Bo prawda jest taka, że w większości meczów gramy lepszą, bardziej widowiskową piłkę niż nasi przeciwnicy, ale punktów z tego mamy niewiele…  A to właśnie one mają zapewnić nam utrzymanie na koniec sezonu.

Z pewnością naszym piłkarzom nie można odmówić ambicji, zaangażowania i woli walki. W każdym meczu janikowianie dają z siebie bardzo dużo, zostają wiele zdrowia na boisku. Jednak brak skuteczności, błędy w defensywie i brak odrobiny szczęścia, a także niekiedy kiepska postawa sędziów sprawia, że każdy kolejny mecz będzie meczem najważniejszym…

Sytuacje Unii Janikowo w sobotnim meczu:
3’ Strzał Lewandowskiego w polu karnym obroniony.
7’ Strzał Kędziory w polu karnym w boczną siatkę.
13’ Strzał Lisieckiego zza pola karnego obroniony.
17’ Strzał Lisieckiego z rzutu karnego obroniony.
24’ Strzał Kędziory w polu karnym obroniony.
37’ Strzał Deresiewicza zza pola karnego niecelny.
40’ Strzał Lewandowskiego w polu karnym niecelny.
41’ Strzał Dreszlera zza pola karnego obroniony.
45’ Strzał Kędziory – bramka na 1:1.
47’ Strzał Lewandowskiego zza pola karnego niecelny.
49’ Strzał Lewandowskiego w polu karnym niecelny.
49’ Strzał Jagielskiego zza pola karnego obroniony.
50’ Strzał Kędziory głową w polu karnym niecelny.
53’ Strzał Lewandowskiego głową w polu karnym obroniony.
53’ Strzał Kędziory głową w polu karnym niecelny.
58’ Strzał Deresiewicza zza pola karnego niecelny.
61’ Strzał Kędziory głową w polu karnym obroniony.
63’ Strzał Jagielskiego zza pola karnego niecelny.
73’ Strzał Deresiewicza w polu karnym niecelny.
74’ Strzał Borysiaka w polu karnym zablokowany.
75’ Strzał Dreszlera zza pola karnego sparowany przez bramkarza na słupek.
76’ Strzał Kędziory głową w polu karnym niecelny.
78’ Strzał Lewandowskiego zza pola karnego obroniony.
79’ Strzał Kędziory w polu karnym – bramka na 2:3.
81’ Strzał Lewandowskiego zza pola karnego niecelny.
84’ Strzał Borysiak zza pola karnego niecelny.
86’ Strzał Deresiewicza zza pola karnego niecelny.
90’ Strzał Borysiak zza pola karnego niecelny.

Razem 28 strzałów w tym 13 celnych.

Sytuacje Unii Gniewkowo w sobotnim meczu:
22’ Strzał główką – bramka na 0:1.
30’ Strzał zza pola karnego niecelny.
31’ Strzał zza pola karnego niecelny.
35’ Strzał z rzutu wolnego niecelny.
55’ Strzał z rzutu karnego – bramka na 1:2.
66’ Strzał z rzutu karnego – bramka na 1:3.
82’ Strzał w polu karnym – bramka na 2:4.