Postać miesiąca – Kędziora

• autor: redakcja, 2012-09-30 14:51

Przemysław Kędziora

Wrzesień 2012 – czwarta liga: cztery porażki i dwa remisy, zero zwycięstw… Puchar Polski KPZPN –zwycięstwo w Barcinie. To chyba najgorszy miesiąc w XXI wieku w historii naszego klubu. Mimo to należy wybrać postać ostatnich trzydziestu dni. Był nią Przemysław Kędziora…

Postać września – PRZEMYSŁAW KĘDZIORA

Pseudonim „Kędzior” lub „Kędzi”. Wychowanek naszego klubu, który tuż po zakończeniu sezonu 2009/2010, kiedy Unia spadała z drugiej ligi zachodniej został powołany do kadry zespołu trenera Tomasza Mazurkiewicza na turniej charytatywny do Pakości. Wypadł w nim na tyle dobrze, że strzelił zwycięską bramkę przeciwko miejscowej Noteciance, a w spotkaniu z Zawiszą radził sobie z obrońcą z doświadczeniem w ekstraklasie – Tomaszem Midzierskim. To spowodowało, że mając niespełna szesnaście lat od nowego sezonu został włączony do pierwszej drużyny, która grała w trzeciej lidze. Jednak zadebiutować mógł dopiero wtedy, gdy ukończy szesnaście lat. I tak właśnie się stało… Od razu pojawił się w kadrze meczowej na dwa ostatnie mecze dwukrotnie pojawiając się na boisku wchodząc z ławki rezerwowych. Mimo to, Kędziora zrezygnował i rundę wiosenną 2010 grał w juniorach. Gdy trenerem Unii ponownie został Artur Polehojko – Przemysław wrócił do zespołu i pod koniec jesieni wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Na pierwszą bramkę musiał jednak czekać aż do sezonu czwartoligowego. We wrześniu wszystkie mecze grał w pełnym wymiarze czasowym. Na listę strzelców wpisał się w Sępólnie Krajeńskim, Warlubiu oraz Barcinie, a także dwa razy w Janikowie w spotkaniu z Unią Gniewkowo. Warto dodać, że goli tych mogło być zdecydowanie więcej. Niestety te bramki nie dały biało-niebieskim zbyt wielu punktów. Łącznie w Unii rozegrał czterdzieści jeden ligowych meczów, w których siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Wszyscy mają głęboką nadzieję, że kolejne trafienia „Kędziego” pomogą w inkasowaniu trzech punktów, a co za tym idzie przybliżą nas do zachowania ligowego bytu.

Kędziorze jednak dały drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców czwartej ligi. Przedstawia się ona następująco:
8 – KURAL (SPARTA), KWIATKOWSKI (WŁOCŁAVIA)
7 – DRYGALSKI (POMORZANIN), KARDASZ (SZUBINIANKA), KAWAŁEK (POLONIA), KĘDZIORA (UNIA), KOZŁOWSKI (GOPŁO), LISOTA (MIEŃ), TOMASZEWSKI (GNIEWKOWO)
6 – KOŚMIDER (NOTEĆ), PISKORSKI (GROM)