Inne ligi wpływają na naszą

• autor: redakcja, 2012-09-30 17:22

Spadają cztery drużyny

Jak to zwykle bywa w polskich rozgrywkach na spadki w poszczególnych niższych klasach wpływ mają wyższe ligi. W każdym sezonie nasz serwis na bieżąco szczegółowo przedstawia sytuację związaną z opuszczaniem lig.

Ponieważ w chwili obecnej z pierwszej ligi spada tylko jedna zachodnia drużyna, z drugiej ligi zachodniej aktualnie spadają trzy zespoły. Wśród nich po jednym klubie z województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Oznacza to, że w trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zagrożonych spadkiem jest aż pięć ekip, w tym dwie z naszego województwa, gdyż dzisiaj swój mecz przegrała Pogoń Mogilno z Piastem Kobylin. Scenariusz ten sprawia, że na dzień dzisiejszy z czwartej ligi, w której występuje Unia mogą spaść cztery ostatnie miejsca.

Unia zajmuje szesnaste miejsce z dwunastopunktową stratą do bezpiecznej lokaty.