ogółem: 51 966 216

Unia – Sparta 1:1

• autor: redakcja, 2012-10-20 18:35

Cenny remis ze Spartą

Licznie zgromadzona janikowska publiczność obserwowała dzisiaj spotkanie na dobrym poziomie. Walcząca o utrzymanie Unia zremisowała z aspirującą do awansu Spartą Brodnica 1:1 (0:0). Mecz ten miał dwa różne oblicza. Pierwsza połowa należała do biało-niebieskich, którzy grali bardzo mądrze i dzięki temu stworzyli sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich. Jedną z nich była przegrana sytuacja sam na sam z golkiperem Filipa Jagielskiego. Jednak w drugiej odsłonie do głosu doszli goście i gdyby nie fantastyczne interwencji Roberta Tomaszewskiego byśmy przegrywali. W 80.minucie obrona Unii została rozpracowana i Arkadiusz Kozłowski pokonał naszego bramkarza strzałem z pięciu metrów. Podopieczni trenera Artura Polehojko nie załamali się i grali do końca. Konsekwencja i cierpliwość przyniosła długo oczekiwanego gola. Minutę przed końcem regulaminowego czasu, po dośrodkowaniu z połowy boiska Bartosza Dreszlera jeden z obrońców wybił piłkę tuż pod nogi Dariusza Lewandowskiego, który płaskim strzałem tuż przy słupku ustalił wynik spotkania. Po upływie dziewięćdziesięciu minut przed szansą stanęli jeszcze brodniczanie, ale znów na wysokości zadania stanął Tomaszewski, który bezapelacyjnie zasłużył na miano zawodnika meczu.

UNIA JANIKOWO – SPARTA BRODNICA 1:1 (0:0)

1:0 – 80’ Arkadiusz Kozłowski
1:1 – 89’ Dariusz Lewandowski

UNIA: Tomaszewski – Sirko, Dreszler, Wawrzyniak, BorysiakLisiecki, Szubert (81’ Olejnik) – Jagielski, Kędziora, Deresiewicz – Lewandowski.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Chomik, Nowicki, Wiśniewski.

SPARTA: Szreiber – Lamka, Kretov, Jaworski (33’ Antosiewicz), Jankowski (46’ Kaźmierczyk) – Vukicević, Kozłowski, Ł. Ciechanowski, S. CiechanowskiKural, Prylewski (77’ Wiśniewski).

Rezerwowy, który nie zagrał: Tajkevich.

SĘDZIA GŁÓWNY: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą).

Bramki z meczu:

SZCZEGÓŁOWY OPIS MECZU W ROZWINIĘCIU...

W kadrze meczowej Unii zabrakło kontuzjowanego Mateusza Biłoszewskiego, a także z przyczyn prywatnych Łukasza Dolatowskiego, Marcina Zaleskiego, Krzysztofa Wikarskiego i Mikołaja Kruszki.

Mecz stał na wysokim poziomie. Pierwsza połowa należała dla janikowian, a w drugiej więcej z gry mieli goście. Remis jest sprawiedliwym wynikiem. Warto odnotować, że po dzisiejszym spotkaniu w naszym zespole widać było dużo pozytywizmu, który jest dobrym prognostykiem w kolejnych jesiennych potyczkach.

W 7.minucie na własnej połowie faulowany był Krzysztof Borysiak. Z wolnego Tomasz Wawrzyniak szybko zagrał Adamowi Lisieckiemu, który posłał długą piłkę w pole karne do Filipa Jagielskiego. Golkiper Sparty źle złapał futbolówkę i znalazła się ona pod nogami tego ostatniego. Jagielski z ostrego kąta chciał strzelać do praktyczniej pustej bramki, jednak jego uderzenie wyszło na aut. W 14.minucie po faulu na Dawidzie Deresiewiczu na wysokości pola karnego z rzutu wolnego pod poprzeczkę strzelał Lisiecki. Dobrą interwencją popisał się bramkarz. W 20.minucie po aucie Sparty janikowianie przeprowadzili piękny kontratak. Przemysław Kędziora prostopadle płasko dograł Jagielskiemu, który wyszedł sam na sam z golkiperem, ale ten nogą wybronił strzał na rzut rożny. Próbę wkręcenia piłki do bramki bezpośrednio z narożnika podjął Deresiewicz, ale bramkarz sparował na kolejny korner. Tym razem został on rozegrany na krótko przez Deresiewicza i Lisieckiego. Ten drugi posłał piłkę w pole karne, gdzie strzał z piętnastu metrów oddał Borysiak. Futbolówka została zablokowana i janikowianie mieli kolejny róg. Ponownie zagranie na szybko (Lisiecki-Deresiewicz) zakończyło się zbyt wysokim strzałem tego drugiego. W 27.minucie Lisiecki zdecydował się wrzucić z kornera na głowę Bartosza Dreszlera. Uderzenie środkowego obrońcy Unii minimalnie minęło słupek gości. W 38.minucie strzał z rzutu wolnego z dwudziestu metrów Dejana Vukicevicia minął słupek janikowskiej bramki. Chwilę potem Jagielski podał będąc na prawej stronie boiska podał w pole karne do Dariusza Lewandowskiego, który po przyjęciu uderzył obok bramki. W 41.minucie po wspaniałym rajdzie Konrada Szuberta i dośrodkowaniu z lewej strony główkę Lewandowskiego wybronił Andrzej Szreiber. Była to ostatnia akcja w pierwszej odsłonie.

Dwie minuty po wznowieniu gry janikowianie przeprowadzili czwórkową akcję. Po wymianie piłki między Szubertem-Jagielskim-Kędziorą na strzał po ziemi zza szesnastki zdecydował się Deresiewicz. Jednak był on zbyt lekki i bez problemów złapał go bramkarz. Goście natychmiast przeprowadzili kontrę i w sytuacji sam na sam kapitalnie na róg piłkę wybronił Tomaszewski. W 50.minucie po akcji brodniczan ponownie popisać mógł się janikowski golkiper. I tym razem Tomaszewski wybronił strzał w pojedynku jeden na jeden. Po wyjaśnieniu przez Wawrzyniaka brodniczanie wykonywali rzut rożny. W 59.minucie po dośrodkowaniu z kornera Lisieckiego Borysiak uderzał zbyt wysoko głową. Minutę później Arkadiusz Kozłowski zza pola karnego przymierzył niecelnie. W 64.minucie faulowany na narożniku szesnastki był Borysiak. Strzał Lisieckiego z rzutu wolnego odbił się od zawodnika przyjezdnych i wyszedł poza linię końcową. W 67.minucie po szybkim kontrataku żółto-czarnych uderzenie z szesnastu metrów przeszło nad poprzeczką. Chwilę potem po podaniu Szuberta do Lewandowskiego – ten wszedł z prawej strony w pole karne i z ostrego kąta strzelał na bramkę. Piłkę niepewnie chwycił bramkarz, gdyż utrudniał mu czyhający na błąd Kędziora. W 71.minucie Deresiewicz dośrodkował z lewej strony, a Szubert uderzył głową. Piłkę zablokował obrońca i mieliśmy tylko róg. Trzy minuty po tej akcji z tej samej strony wrzucał Borysiak. Tym razem główkę nad bramkę piłkę przeniósł Lewandowski. W 76.minucie wydawało się, że będziemy przegrywać, lecz silny strzał w polu karnym wybronił Tomaszewski, który wyłapał jeszcze próbę dośrodkowania. Sto dwadzieścia sekund potem po rzucie rożnym groźne uderzenie zablokował Lisiecki. Na jedenaście minut przed końcem meczu strzał brodniczan zza pola karnego był fatalnie niecelny.

0:1 – 80’ Jagielski podał Szubertowi, który uderzył zza pola karnego na bramkę gości. Strzał ten wyłapał bramkarz i natychmiast rozpoczął kontrę swojego zespołu. Jeden z graczy wygrał walkę o piłkę z Dreszlerem, trafiła ona do innego, który okazał się lepszy od Lisieckiego, minął zawodników Unii - Lisieckiego, Dreszlera, Macieja Sirko i Szuberta po czym wszedł w pole karne i dograł do niepilnowanego Kozłowskiego, który strzałem z pięciu metrów praktycznie do pustej bramki otworzył wynik meczu. Wślizgiem powstrzymać strzelca próbował jeszcze Borysiak.

1:1 – 89’ Sirko podał z autu, Dreszler dośrodkował na połowie boiska w pole karne gości, gdzie jeden z obrońców wybił pod nogi Lewandowskiego, który po przyjęciu uderzył płasko tuż przy słupku z dwunastu metrów i zapewnił nam cenny remis.

W pierwszej minucie doliczonego czasu po wyrzucie z autu piłka trafiła do strzelca bramki dla Unii, który uderzył niecelnie. Chwilę potem strzał z szesnastu metrów po ziemi oddał gracz gości, ale kapitalną interwencją Tomaszewski sparował futbolówkę na korner.

Żółte kartki:
14’ Jankowski (Sparta) za faul na Deresiewiczu.
32’ S. Ciechanowski (Sparta) za na Deresiewiczu.
48’ Kural (Sparta) za przepychankę.
48’ Kędziora (Unia) za przepychankę.
48’ Lisiecki (Unia) za przepychankę.
85’ Borysiak (Unia) za faul na Vukiceviciu.
87’ Ł. Ciechanowski (Sparta) za dyskusje.

Niepokonana Sparta nadal pozostaje bez porażki. Okoliczności meczu sprawiły jednak, że to janikowianie są bardziej zadowoleni z wyniku. Bramka strzelona minutę przed końcem spotkania przez Lewandowskiego dała nam nadzieję, że to co złe jest już za nami.

Informujemy, że zaległy mecz Sparta Brodnica – Szubinianka Szubin ma odbyć się w środę, tj. 24.10.2012 roku. Jednak zespół gości chce rozegrać go po zakończeniu rozgrywek jesiennych.