Postać miesiąca – Tomaszewski

• autor: redakcja, 2012-10-31 23:59

Robert Tomaszewski

Po Dariuszu Lewandowskim i Przemysławie Kędziorze przyszła kolej na Roberta Tomaszewskiego. To właśnie bramkarz biało-niebieskich został wybrany postacią miesiąca października.

Postać października – Robert TOMASZEWSKI

Pseudonim „Janek” wziął się do legendarnego bramkarza reprezentacji Polski Jana Tomaszewskiego. Wychowanek Noteci Łabiszyn cztery lata spędził w bydgoskich klubach. Grał w Zawiszy/Chemiku, Chemiku/Zawiszy, Chemiku oraz w Zawiszy. Kolejne trzy sezony był zawodnikiem Victorii Koronowo. Było to w latach 2006-2009. Wówczas wybrany został najlepszym bramkarzem województwa kujawsko-pomorskiego przez media. Później przeniósł się do Wdy Świecie, w której grał dwa lata. Od sezonu 2011/2012 stał się piłkarzem Unii Janikowo. Początkowo przez pierwsze dwie kolejki był zmiennikiem Marcina Piesika, jednak później wskoczył do składu i był wyróżniającym się graczem. W tym miesiącu janikowianie rozegrali cztery mecze. Miesiąc rozpoczęli od spotkania z Mienią Lipno i na nic zdały się parady Tomaszewskiego, gdyż wynik sklasyfikowano jako walkower na korzyść gości. Kolejnie ulegliśmy 2:3 bydgoskiej Polonii. Prawdziwy kunszt bramkarski „Janek” pokazał w meczu ze Spartą Brodnica, w których wielokrotnie wybraniał stuprocentowe sytuacje. W ostatnim pojedynku kończącym październik nasz bramkarz zachował czyste konto.

Miejmy nadzieję, że dobra passa naszego bramkarza zostanie podtrzymana w ostatnich spotkaniach rundy jesiennej oraz w meczach rewanżowych, co będzie jednym z kroków do utrzymania.