MLKS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 60 gości

dzisiaj: 1910, wczoraj: 12596
ogółem: 40 607 130

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Kujawianka - Unia 1:0

  • autor: redakcja, 2012-11-03 18:12

Gołdyn, Jędrzejczak, Ryż i skuteczna niemoc...

W Izbicy Kujawskiej miejscowa Kujawianka pokonała Unię Janikowo 1:0 po golu strzelonym w 82.minucie. Został on uznany, mimo iż wcześniej gracz gospodarzy zagrał piłkę ręką. Dominującą stroną w spotkaniu byli nasi zawodnicy, którzy zagrali dobre zawody, co potwierdzili także ludzie zgromadzeni na stadionie. Niestety do poziomu widowiska nie dostosowali się sędziowie - Grzegorz Gołdyn, Jacek Jędrzejczak i Agnieszka Ryż. Arbitrzy nie uznali prawidłowo zdobytej bramki przez Przemysława Kędziorę, a także nie podyktowali dwóch rzutów karnych. Najpierw główny stwierdził, że Damian Olejnik był przewrócony przed szesnastką, a później oznajmił, że sędzina Ryż nie wie co robi podnosząc chorągiewkę, po tym jak w polu karnym przewracany był Dariusz Lewandowski... Unia mecz kończyła w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Filip Jagielski. Podsumowując należy uznać, że najlepszy na boisku był pan Gołdyn. Urodził się on 1.marca 1972 roku, mieszka w Kruszwicy i swoim dobrym sędziowaniem pokazuje, że gdyby był odrobinę młodszy załapał by się na zbliżający się mundial w Brazylii.

KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA – UNIA JANIKOWO 1:0 (0:0)

1:0 – 82’ Marek Zentkiewicz

KUJAWIANKA:: Bednarski - Szablewski, M. Zentkiewicz, B. Mielczarek, M. Jędrzejewski (60. Manelski) - Mularski, Goc (71. Gańczak), Pińkowski, Kuropatwiński - Galanciak, M. Lewandowski.

UNIA: Tomaszewski – Sirko, Dreszler, Wawrzyniak, Olejnik – Borysiak, Wiakarski (19’ Deresiewicz) – Lisiecki, Kędziora, Jag/iel/ski [81’] – Lewandowski.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Wiśniewski, Kruszka, Nowicki.

Ludzi uznawani za sędziów piłkarskich: Gołdyn (główny), Jędrzejczak, Ryż (asystenci).

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu...

W zespole Unii zabrakło kontuzjowanych: Konrada Szuberta i Mateusza Biłoszewskiego, a także z przyczyn prywatnych: Łukasza Dolatowskiego, Łukasza Chomika, Marcina Zaleskiego.

Opis wydarzeń boiskowych:
3’ Maciej Sirko z prawej strony wrzucił w pole karne, gdzie nieczysto piłkę sięgnął Damian Olejnik. Akcje strzałem zza szesnastki zakończył Krzysztof Borysiak, ale uderzenie to było bardzo niecelne.
4’ Adam Lisiecki odebrał futbolówkę na prawej stronie i rajdem wszedł w pole karne, gdzie został przewrócony, ale natychmiast wstał i dośrodkował na główkę Dariusza Lewandowskiego, którego strzał wybronił bramkarz, a dobitkę złapał. Była to stuprocentowa okazja Unii.
8’ Rajd Przemysława Kędziory, który był faulowany na dwudziestym metrze. Arbiter nie reagował, Unici utrzymali się przy piłce, ale sędzia postanowił przerwać grę i dać żółtą kartkę Kędziorze. Inteligentna decyzja pana Gołdyna. Cóż, można i tak.
10’ Kędziora do Lisieckiego, który z prawego skrzydła podał w pole karne do Lewandowskiego, ale piłkę wybili obrońcy.
13’ Olejnik zwodem wszedł w pole karne i został sfaulowany… Sędzia cofnął piłkę i przyznał rzut wolny zamiast karnego! Z wolnego z narożnika szesnastki uderzył Kędziora, ale piłkę spod poprzeczki wybił bramkarz i mieliśmy tylko róg.
19’ Kontuzjowanego Krzysztofa Wikarskiego zmienił Dawid Deresiewicz, który zamienił się pozycją z Filipem Jagielskim, a miejsce w środku pomocy zajął Lisiecki.
21’ Lisiecki długą górną piłką ze środka pola uruchomił Jagielskiego na prawej stronie, który dograł po ziemi w pole karne, gdzie zbyt blisko bramki byli: Lewandowski i Kędziora, co oznaczało, że futbolówki nikt nie przyjął.
22’ Borysiak płasko zza pola karnego – obok słupka.
24’ Trójkowa akcja Unitów – Lewandowski, Kędziora, Lisiecki. Strzał tego ostatniego zbyt lekki z osiemnastu metrów obronił bramkarz.
27’ Strzał Jagielskiego z dwudziestu metrów zablokowany.
31’ Niecodzienna sytuacja na boisku… Kobieta w stroju sędziego piłkarskiego pokazała spalonego i gra została przerwana. Robert Tomaszewski – bramkarz Unii złapał piłkę i chciał wznowić grę ze stałego fragmentu, a arbiter główny zmienił zdanie i przyznał rzut wolny z dwudziestu metrów dla gospodarzy za złapanie piłki naszego golkipera! Kujawianka nie stworzyła dotąd żadnego zagrożenia, więc Gołdyn chciał sprawdzić w jakiej formie jest Tomaszewski, który w pięknym stylu wybronił strzał z wolnego i piłka wyszła na róg.
32’ Ręka w polu karnym Unii zawodnika gospodarzy i żółta kartka.
36’ Arbiter znowu daje popis umiejętności – nieuznany gol dla biało-niebieskich. Jagielski rajdem zrobił sobie przestrzeń i uderzył z szesnastu metrów, bramkarz obronił strzał, Kędziora wyprzedził obrońcę rywali i dobił piłkę do siatki. Radość w zespole Unii przerwała jednak decyzja sędziego o spalonym!
38’ Lisiecki uderzył zza pola karnego – wybronił bramkarz.
39’ Jagielski po zwodzie w szesnastce podawał wzdłuż bramki, ale obrońca wybił na róg.
40’ Krótko wykonany korner – Deresiewicz do Lisieckiego, który wrzucił w pole karne, gdzie Bartosz Dreszler uderzył nogą z pięciu metrów tuż obok słupka.
45+2’ Kocioł w polu karnym gospodarzy po naszym rożnym, a później aucie wyjaśniła obrona.

46’ Strzał Kujawianki trafił w rękę Sirko. Z wolnego z dwudziestu metrów spod poprzeczki piłkę na róg sparował Tomaszewski.
49’ Kędziora wyprowadzał kontrę i na naszej połowie został sfaulowany, po czym przeciwnik ujrzał kartkę koloru żółtego.
51’ Strzał z wolnego z dwudziestu pięciu metrów przeszedł nad naszą bramką.
54’ Lisiecki z rożnego – Dreszler główką – obrońca zablokował i piłka wyszła na kolejny korner.
56’ Borysiak uderzył z narożnika pola karnego, ale nad bramką.
58’ Lewandowski wyrzucił z autu, Lisiecki zza pola karnego uderzył, ale strzał ten został zablokowany i mieliśmy kolejny aut. Tym razem po wrzucie Lewandowskiego główkę Dreszlera wybronił bramkarz.
59’ Żółta kartka dla Jagielskiego za zatrzymanie kontry po naszym stałym fragmencie.
62’ Wrzutka z prawej strony i bardzo niecelna główka, którą zdążył jeszcze chwycić Tomaszewski.
64’ Strzał Olejnika po ziemi na szesnastym metrze przyjął Kędziora i po obróceniu się z piłką uderzył płasko, ale górą był bramkarz.
64’ Lewandowski wyszedł sam na sam z bramkarzem, który przewrócił go w polu karnym. Żółta kartka za symulacje…
65’ Płaski strzał zza szesnastki Kujawianki nie sprawił kłopotu naszemu bramkarzowi.
67’ Róg dla Unii. Krótko Lisiecki z Deresiewiczem – odegranie i niecelny strzał tego pierwszego.
69’ Kędziora dograł Jagielskiemu, który wychodził sam na sam z bramkarzem, ale przyjął piłkę na rękę…
71’ Kędziora do Lewandowskiego. Byłaby idealna szansa, gdyby nie zbyt wczesny strzał tego drugiego, który złapał bramkarz.
73’ Deresiewicz wrzucił w pole karne, Lewandowski po przyjęciu strzelał przewrotką. Piłka pd odbiciu o obrońcę wyszła na róg.
74’ Lewandowski z autu – Kędziora przewrotką obok.
79’ Żółta kartka dla gospodarzy za symulacje.
81’ Faul Jagielskiego przy linii końcowej w środkowej strefie boiska. Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona. Dośrodkowanie z wolnego i piłka po odbiciu o jednego z graczy wyszła na róg.
82’ Po wrzutce w kornera piłka w zamieszaniu spadła na rękę Marka Zentkiewicza, który z pięciu metrów uderzył pod poprzeczkę i było 1:0. Mimo protestów Unitów arbiter uznał gola.
89’ Tomasz Wawrzyniak z daleka, ale nad bramką.
90’ Unia starała się jak mogła i bardzo się odkryła, co spowodowało wyjście sam na sam jednego z graczy gospodarzy. Górą był jednak Tomaszewski.
90+1’ Dreszler silnie uderzył z dwudziestu metrów – obok słupka!

Koniec rudny jesiennej. Unia jest na ostatnim miejscu w tabeli i ma jedenaście punktów straty do bezpiecznej strefy. Jesienią pozostał jednak jeszcze mecz rewanżowy z Włocłavią.

Po meczu w Izbicy Kujawskiej wielu ludzi związanych z Kujawianką twierdziło, że Unia grała najciekawszą piłkę z pozostałych zespołów. Mimo to, punktów mamy mało, ale nie oznacza, że nie mamy szans na utrzymanie. Gramy dobrą piłkę i dobrze przepracowana zima może przynieść cel jakim jest utrzymanie. I my wszyscy – kibice musimy w to wierzyć! Do boju biało-niebiescy!

A co do pracy sędziów… Dzisiaj skrzywdzili oni Unię, za tydzień mogą zrobić to samo drużynie z Izbicy Kujawskiej, albo jeszcze innemu zespołowi. Piłkarze niekiedy grają słabo, ale treningi sprawiają, że poprawiają swoje umiejętności, a więc panie Gołdynie – głowa do góry, może jest jeszcze cień szansy, że będzie pan uznawany za dobrego sędziego…


 

Reklama

Wyszukiwarka