Zapowiedź PP: Kujawianka – Unia

• autor: redakcja, 2012-11-16 23:59

Mecz nie dojdzie do skutku

17.11.2012 roku (sobota) o godzinie 14:00 miał odbyć się mecz kolejnej rundy rozgrywek pucharowych województwa kujawsko-pomorskiego w Izbicy Kujawskiej pomiędzy miejscową Kujawianką, a Unią Janikowo. Niestety spotkanie to nie dojdzie do skutku, gdyż nasz zespół boryka się z problemami kadrowymi.

Zarząd MLKS Unia Janikowo wnioskował o przełożenie meczu na rundę wiosenną 2013 roku. Jednak okazało się, że Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej poinformował o braku terminów na wiosnę. Z tego względu Klub nasz zmuszony będzie do oddania walkowera na korzyść drużyny gospodarzy.

Ostatni mecz drużyny młodzieżowej w rundzie jesiennej:
17.11.2012 – 11:00 – Wda Świecie – Unia Janikowo 3:0 (walkower)

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”.

Z dwudziestoosobowej kadry naszego zespołu do gry w sobotnim meczu zdolnych jest tylko dziesięciu. Obowiązki pozasportowe wykluczają: Łukasza Dolatowskiego, Bartosza Dreszlera, Krzysztofa Borysiaka, Damiana Olejnika, Marcina Zaleskiego i Dariusza Lewandowskiego. Ponadto kontuzjowani są: Krzysztof Wikarski, Adam Lisiecki, a także Mateusz Biłoszewski. Natomiast Konrad Szubert powinien pauzować za kartki.

Jak wszyscy wiemy Kujawianka Izbica Kujawska jest naszym ligowym rywalem. W lidze zespół trenera Arkadiusza Dubczaka jest na czwartym miejscu z dorobkiem 28.punktów. Wygrał dziewięć meczów, jeden zremisował i sześć przegrał. Bilans bramkowy tej drużyny wynosi 31-28. Najskuteczniejszym ligowym strzelcem Kujawianki jest Mariusz Gawroński – zdobywca jedenastu goli. W Izbicy Kujawskiej gra przymierzany niegdyś do testów w Janikowie Paweł Manelski. W ostatniej kolejce Kujawianka wygrała 2:0 z Notecią Łabiszyn. Natomiast w rozgrywkach pucharowych czerwono-zieloni uzyskali następujące wyniki: 3:2 z LTP Lubanie i 1:0 z Mień Lipno.

Historia spotkań Unii z Kujawianką:
03.11.2012 – Kujawianka – Unia 1:0 (Zentkiewicz) – IV liga