Żegnaj stary, witaj nowy roku!

• autor: redakcja, 2012-12-31 14:06

Ostatnie chwile 2012 roku

Rok 2012 nie bez przyczyny uznawany rokiem piłkarskim. To właśnie odbywające się w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwa Europy miały przyciągnąć inwestorów do mniejszego świata futbolu.

Niestety rok 2012 dla naszego klubu był rokiem nieudanym. Od początku stycznia Unia borykała się ze sporymi problemami finansowymi, które miały zniknąć po zaciągnięciu kredytu na spłatę długów. Ponadto na klubie wciąż wisiała na nas kara degradacji za aferę korupcyjną. Kłopoty organizacyjno-finansowe sprawiły, że korekcie uległ plan przygotowań do rudny wiosennej sezonu 2011/2012. Drużyna, która jesienią 2011 roku była uznawana za jedną z rewelacji trzecioligowych rozgrywek w pierwszym półroczu nowego roku nie grała już tak dobrze jak wcześniej i zmuszona była opuścić trzecią ligę kujawsko-pomorską. Całe szczęście, że wcześniej Polski Związek Piłki Nożnej zamienił karę degradacji na finansową i odejmującą dziesięć punktów. Przygotowania do sezonu w niższej klasie rozgrywkowej rozpoczęły się z nadzieją na dobrą grę w czwartej lidze i w miarę możliwy szybki awans. Stało się jednak inaczej i biało-niebiescy rok zakończyli na ostatnim miejscu z dorobkiem trzech oczek. W ostatnim czasie znowu pojawiły się problemy finansowe, które miejmy nadzieję zostaną szybko wyprostowane.

W zbliżającym się roku 2013 MLKS Unia Janikowo obchodzić będzie 55-lecie istnienia Klubu. Nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć, że przed nami o wiele lepszy czas niż ten, który był przez ostatnie dwanaście miesięcy.

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku…