Problemy w Unii Janikowo

• autor: redakcja, 2013-01-10 01:03

Unii Janikowo grozi upadłość!

Olbrzymie kłopoty finansowe przeżywa MLKS Unia Janikowo. Klubowi z prawie 55-letnią tradycją grozi upadłość. Wszyscy wierzą, że nadzieja umiera ostatnia, ale w tej sytuacji bardzo trudno jest o optymizm.

Powodem tych kłopotów jest fakt, iż od kilku miesięcy jeden ze sponsorów przestał wywiązywać się z zawartej wcześniej umowy. To spowodowało, iż zablokowane zostało klubowe konto, a co za tym idzie pozostałe podmioty wspierające nasz Klub nie mogły dokonywać wpłat pieniężnych. Na domiar złego z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że funkcjonowanie Klubu nie jest po myśli kilku radnym i istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Miasto i Gmina Janikowo zaprzestanie finansować MLKS Unia Janikowo.

Pojawiły się także pogłoski, iż niektórzy twierdzą, że zespół czwartoligowy, który reprezentuje Unię, nie jest drużyną, w której grają młodzi zawodnicy. Nasuwa się więc pytanie, do którego wieku określa się człowieka jako młodzież? Czy osiemnaście-dwadzieścia lat nie zalicza się do tego określenia? To pytania czysto retoryczne, które nie wymagają odpowiedzi. Ponadto warto dodać, że skład zbudowany przez trenera Artura Polehojko reprezentuje grono graczy związanych z Janikowem. Na dwudziestu zawodników jest aż czternastu wychowanków naszego Klubu… Czy wobec tego na zmodernizowanym za olbrzymie miejskie pieniądze stadionie nie mogą swoich marzeń realizować mieszkańcy Janikowa reprezentując barwy swojej ukochanej Unii?

W dniu wczorajszym w Gazecie Pomorskiej ukazał się artykuł dotyczący naszej drużyny. Przedstawia on znacznie ukoloryzowaną sytuację panującą w naszym klubie. Otóż jak pisaliśmy wyżej, w chwili obecnej start w rozgrywkach wiosną Unii jest bardzo zagrożony…

Od wtorku zostały wznowione zajęcia treningowe dla zawodników chętnych. Czy biało-niebiescy rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej jeszcze niewiadomo.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową naszej drużyny, to w chwili obecnej jeszcze nikt nie związał się z innym klubem. Niewykluczone jednak, że tak się niedługo stanie. Dawid Deresiewicz i Przemysław Kędziora rozpoczęli treningi z Cuiavią Inowrocław, a Adamem Lisieckim wciąż interesuje się Wda Świecie. Ponadto na testach w Turze Turek był Konrad Szubert.