List otwarty piłkarzy MLKS Unia Janikowo

• autor: redakcja, 2013-01-17 19:43

Janikowo, 17 stycznia 2013 rok

W porozumieniu ze wszystkimi piłkarzami pierwszej drużyny reprezentującymi barwy MLKS Unia Janikowo pragniemy wyrazić opinię o sytuacji w jakiej znalazł się nasz Klub. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy przekonani, czy uda nam się nam rozpocząć rundę wiosenną sezonu 2012/2013.
          Zdajemy sobie sprawę, że MLKS Unia ma wspaniałą tradycję i historię, w tworzeniu której nam zawodnikom bardzo zależy. Jednak jeśli nie otworzymy wreszcie oczu na problemy Klubu i wspólnie nie pójdziemy w kierunku odbudowy, to klub z Janikowa może przestać istnieć. Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje jednak, że czarny scenariusz wejdzie w życie i nasza ukochana Unia przestanie istnieć.
                Odnosimy wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi obecnej sytuacji. Jesteśmy młodą drużyną, która w dużej mierze składa się z janikowskich wychowanków. Zdajemy sobie sprawę, że zajęte miejsce na koniec rundy jesiennej nikogo nie zadowala, nas zawodników, kibiców i działaczy Od początku sezonu, mimo problemów finansowych dawaliśmy z siebie wszystko, zarówno podczas treningów, jak i meczów ligowych.
                  Zupełnie niezrozumiałe jest to, że w przeszłości władze miejskie postanowiły zmodernizować Stadion Miejski w Janikowie, a teraz nie przejmują się losem Klubu, który przez wiele lat dostarczał mieszkańcom naszego miasta praktycznie jedynych sportowych emocji i przeżyć. Drugą, także niezrozumiałą rzeczą jest fakt, iż właściciel firmy Elektrorem – pan Edward Antczak, który przez wiele lat oddawał się działalności w Unii przestał wspierać ją w najważniejszym momencie. Momencie, który mógł przynieść definitywne zakończenie długów, które są największym problemem naszego Klubu. Przez poprzednie lata to właśnie ta firma świeciła przykładem, a teraz przez długi czas nie potrafi wywiązać się z umowy sponsorskiej. My, w przeszłości jako młodzi adepci piłki nożnej, a zarazem oddani kibice biało-niebieskich, którzy walczyli na arenie ogólnopolskiej z dumą patrzyliśmy na to co dzieje się wokół naszego Klubu, a teraz nie potrafimy zrozumieć, dlaczego nikt nie chce spróbować znaleźć pozytywnego rozwiązania tej sytuacji.
                Z naszych informacji wynika, iż Klubu zadłużony jest na kwotę około 350 tysięcy złotych. Jednak domyślamy się, że wiele innych klubów w naszym kraju boryka się z jeszcze większymi problemami. Jesteśmy przekonani, że odrobina dobrej woli może sprawić, że w dalszym ciągu będziemy realizować marzenia grając dla Unii Janikowo.
                Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że lada dzień Klub może zniknąć z piłkarskiej mapy kraju. Nikt nie wie, ile sił potrzeba, by mobilizować się na kolejne dni i trwać w niepewnej sytuacji Klubu i drużyny.
                W tym miejscu chcielibyśmy również prosić władze Janikowa na czele z Panem Burmistrzem Andrzejm Brzezińskim oraz wszystkie osoby, firmy, których dobro tego klubu leży na sercu o pomoc finansową. Gramy dla tego miasta i chcemy, aby kibice mogli patrzeć i dopingować naszą drużynę. Dzisiaj to my reprezentujemy barwy Unii, w wielu przypadkach kiedyś czynili to nasi rodzice lub dziadkowie. Wierzymy, że w dalszej przyszłości także nasze dzieci będą mogły z dumą grać w drużynie MLKS Unia Janikowo.
               Pomóżcie nam uwierzyć, że będzie dobrze! W zamian, swoją pracą i walką na boisku udowodnimy, że potrafimy spłacić każdy kredyt zaufania, którym zostaniemy obdarowani!

Unia była, Unia jest i Unia musi być!

Zawodnicy pierwszej drużyny
                                                                                               MLKS Unia Janikowo