Sparingi, testy, czyli piłkarska zima

• autor: redakcja, 2013-02-10 23:37

Co słychać u naszych piłkarzy?

Sparingi, testy, czyli piłkarska zima trwa. Niestety bez udziału drużyny Unii Janikowo. Mimo to, piłkarze naszego klubu przygotowują się do rozgrywek w innych zespołach. Niektórzy już się porozumieli z nowymi pracodawcami, a inni w dalszym ciągu przebywają na testach.

W ostatnich dniach Notecianka Pakość rozegrała dwa mecze kontrolne. Wygrała z Gromem Osie 3:1 i Zawiszą II Bydgoszcz 6:2. W składzie pakoskiej drużyny wystąpili zawodnicy Unii: Robert Tomaszewski, Tomasz Wawrzyniak, Adam Lisiecki i Filip Jagielski. Spośród tych piłkarzy wiadome jest, że w najbliższym czasie w Pakości trenować przestanie Wawrzyniak. Kapitan janikowskiego zespołu od jutra rozpocznie testy w Bałtyku Gdynia.

Kolejny sparing rozegrała też Cuiavia Inowrocław. Pokonała ona SKP Słupca 3:2, a jako rezerwowi na boisku pojawili się: Dawid Deresiewicz i Przemysław Kędziora. Przypomnijmy, że ten ostatni dzień wcześniej brał udział w meczu kontrolnym młodzieżowego Lecha Poznań.

Martin Nowicki zagrał on ponownie w Noteci. Inowrocławianie przegrali z Sadownikiem Waganiec 3:5, a jedną z bramek strzelił właśnie Nowicki.

Mikołaj Kruszka po raz kolejny wystąpił w Gople Kruszwica, które przegrało z LKS Ślesin 1:6.

Z kolei Marcin Zaleski, o którym pisaliśmy wcześniej, że wyjechał do Anglii, prawdopodobnie zostanie zawodnikiem jednego z tamtejszych klubów amatorskich.