Artur Polehojko trenerem w KS Unia Janikowo

• autor: redakcja, 2013-03-06 18:56

Trener Artur Polehojko w KS Unia Janikowo

Artur Polehojko został trenerem juniorów młodszych KS Unia Janikowo. Przez ostatnie półtora sezonu szkoleniowiec ten prowadził pierwszą drużynę MLKS Unia Janikowo. Wcześniej szkolił Gopło Kruszwica. Ponadto przez kilkanaście lat był związany z naszym klubem.

Artur Polehojko piłkarzem Unii Janikowo został w 1994 roku. Przez wiele lat świętował z janikowskim klubem awanse do wyższych klas rozgrywkowych. Od 2000 roku był grającym asystentem, a później drugim trenerem. Ponadto trzykrotnie samodzielnie prowadził biało-niebieskich. Łącznie w Unii rozegrał ponad sto meczów jako piłkarz, a także sześćdziesiąt osiem jako trener. Każde jego podejście do pracy trenerskiej w naszym klubie było w innych warunkach. Najpierw w sezonie 2002/2003 podjął się zadania utrzymania Unii w starej trzeciej lidze, później w sezonie 2007/2008 – czyli w czasach świetności chciał odbudować zespół po spadku z zaplecze ekstraklasy, aż w końcu od sezonu 2011/2012 do teraz, czyli w najtrudniejszym okresie w historii naszego Klubu.

Łącznie pod jego wodzą Unia rozegrała 68 meczów (zdobyła 82 punkty), Z: 21, R: 19, P: 28, bramki: 83-95.

Z pewnością wszyscy kibice biało-niebieskich nigdy nie zapomną zaangażowania, poświęcenia i ogromnego wkładu pracy trenera Artura. Dziękujemy i życzymy powodzenia!

Juniorzy KS Unia Janikowo zajmują ósme miejsce w tabeli w wojewódzkiej lidze Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.