Przemysław Kędziora zawodnikiem Pogoni

• autor: redakcja, 2013-03-19 14:56

Kędziora piłkarzem Pogoni Mogilno

Przemysław Kędziora został nowym zawodnikiem Pogoni Mogilno. Ten ofensywny gracz dołączył do dwóch innych byłych piłkarzy Unii Janikowo – Damiana Malczewskiego i Filipa Jagielskiego. Jego gra ma sprawić, że mogileński klub poprawi jedenastą pozycję w tabeli trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Przemysław Kędziora jest wychowankiem naszego klubu, w którym przez wiele lat grał w zespołach młodzieżowych. Pierwszy raz do seniorskiego zespołu biało-niebieskich dołączył na rundę jesienną sezonu 2010/2011. Wiosną grał już ponownie w juniorach, a do pierwszej drużyny wrócił przed sezonem 2011/2012 i grał w niej końca. W Unii rozegrał czterdzieści sześć ligowych spotkań strzelając jedenaście goli. Bez wątpienia jego najlepszą rundą była ta miniona. W piętnastu meczach (1326 minut) zdobył wszystkie wspomniane bramki i zaliczył jedną asystę. Miał też trzy żółte karki. Ponadto zagrał 228 minut w trzech pojedynkach pucharowych. Strzelił w nich jednego gola i uzyskał dwie asysty. Grał z numerem „10”. Z kolei w poprzednich dwóch sezonach występował z „9”. W 2011/2012 miał na koncie dwadzieścia dziewięć meczów trzeciej ligi (1595 minut) i jedną asystę, a także dwie żółte kartki. Natomiast w debiutanckim sezonie zagrał trzy minuty w dwóch spotkaniach. Dodajmy, że tej zimy trenował z Cuiavią Inowrocław i młodzieżowym Lechem Poznań.

Przemysławowi dziękujemy za reprezentowanie barw i życzymy powodzenia.