dzisiaj: 3222, wczoraj: 11232
ogółem: 51 968 773

Unia Janikowo - Elana Toruń 3:1 (1:1)

• autor: redakcja, 2009-03-14 14:30

W pierwszym wiosennym i derbowym spotkaniu Unia znów okazała się lepsza od Elany i wygrała 3:1 (1:1). W 25' prowadzenie uzyskali Unici, kiedy to z rzutu karnego do siatki trafił Łukasz Ślifirczyk. Jednak odpowiedź Elanowców była błyskawiczna, kiedy to w 28' Łukasz Grube doprowadził do wyrównania. W 56' Unia znów wyszła na prowadzenie, tym razem po strzale Łukasza Kalinowskiego. Z kolei trzeciego gola dla biało-niebieskich zdobył w 82' spotkania nowy nabytek Unii - Robert Kaźmierczak.

Więcej w rozwinięciu, w tym szczegółowy opis spotkania.

UNIA JANIKOWO - ELANA TORUŃ 3:1 (1:1)

1:0 - 25' Łukasz Ślifirczyk (karny)
1:1 - 28' Łukasz Grube
2:1 - 56' Łukasz Kalinowski
3:1 - 82' Robert Kaźmierczak

UNIA JANIKOWO: Wróbel - Chmielecki (89' W. Kaźmierczak), Wrzesiński, Mysiak, Warczachowski - Nowaczyk, Filipek (73' Hulisz) - Nowosielski (86' Komsta), Ślifirczyk, Kalinowski - R. Kaźmierczak.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Imianowski, Cegliński, Lisiecki.

ELANA TORUŃ: Kryszak - Kowalczyk, Kowalski, Woroniecki, Świderek - Rackiewicz (56' Zamara), Czarnecki (79' Bilski), Atanacković, Młodzieniak - Charzewski, Grube (56' Viarstak).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Woźniak, Goździk, Wieczyński, Marcinkowski.

Sędziował: Matyniak (Kalisz).

Spotkanie przyciągnęło na stadion bardzo dużo widzów, którzy na brak emocji nie mogli narzekać. Pierwsza pod bramkę przeciwnika przedostała się Unia. Po jednym ze stałych fragmentów na strzał zdecydował się Tomasz Warczachowski, lecz strzelił obok. Kolejnie dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Kalinowskiego trafiło na główkę Warczachowskiego. Piłka przeszła minimalnie obok słupka, choć niektórzy kibice widzieli ją w bramce. Następnie na strzały zdecydował się Mateusz Nowaczyk. Na posterunku był jednak Przemysław Kryszak. W 24 minucie akcje przeprowadzili Piotr Nowosielski i Łukasz Ślifirczyk. Ten drugi został nieprzepisowo zatrzymany  przez jednego z obrońców Elany i arbiter wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Ślifirczyk posłał piłkę w lewo, a Kryszak ''położył się'' w prawo. Trzy minuty po golu nastąpiło wyrównanie. Prostopadłe podanie Aleksandra Atanackovicia w kierunku Łukasza Grube kompletnie zaskoczyło naszych defensorów. Grube mając przed sobą tylko Michała Wróbla pokonał go. Od tego momentu przewagę osiągnęła Elana. W jednej z sytuacji Wróbla wyręczył Maciej Mysiak wybijając piłkę z przed linii bramkowej. Do przerwy mieliśmy remis.
W przerwie gorąco zrobiło się w sektorze gości, którzy mieli do czynienia z służbą ochrony.
Druga połowa to lekka przewaga Unii. Jako pierwszy zaatakował Robert Kaźmierczak. "Kazik" uderzył jednak nad poprzeczką. W 56' Unia objęła prowadzenie. W piłkę nieczysto trafił Kalinowski, ta trafiła na główkę Kaźmierczaka który doskonale zgrał do "Kalego". Właśnie on popisał się doskonałą przewrotką i zdobył cudowną bramkę - rzec można bez wątpienia: "stadiony świata". Elana odpowiadała wolnymi Adama Młodzieniaka. Najgroźniejszy był ten z 16 metrów, który trafił w mur. Kolejnie dwie doskonałe okazje zmarnował Robert Kaźmierczak. Raz strzelił za lekko, a później źle przymierzył główką.  W  82' znakomitą akcję przeprowadził Nowosielski. Prawoskrzydłowy Unii otrzymał futbolówkę od Kalinowskiego. Później po piękniej wymianie piłki ze Ślifirczykiem, z szesnastu metrów trafił w poprzeczkę. Gdy bramkarz wstawał po próbie interwencji, do piłki dopadł Robert Kaźmierczak i z kilku metrów celną główką ustalił wynik meczu. W końcowym czasie gry boisko z rozciętą głową opuścił Andrzej Chmielecki i zastąpił go Waldemar Kaźmierczak.

Unia zagrała bardzo dobry mecz. Wyróżnić należy najbardziej skrzydłowych, Ślifirczyka, a także Roberta Kaźmierczaka, który zaliczył doskonały debiut. Na swoim koncie ma bowiem asystę i bramkę.

Po meczu dowidzieliśmy się nieoficjalnie, że drużyna Zawiszy miałaby rozegrać dwa mecze ligowe w roli gospodarza na stadionie Unii.

Zachęcamy także do oceniania zawodników w tym spotkaniu. Ocenianie jest dostępne w belce "Ostatnie spotkanie" po prawej stronie. Uprzednio trzeba dokonać rejestracji i zalogowania na naszej stronie. Zapraszamy!