Wyjazd do Słubic

• autor: redakcja, 2009-03-20 00:00

Po zwycięstwie na toruńską Elaną 3:1 podopiecznych Zbigniewa Kieżuna czeka wyjazd do Słubic, gdzie zmierzą się z miejscową Polonią. Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 15:00. Gospodarze zajmują obecnie ostatnią, osiemnastą pozycję w tabeli. Z kolei Unia jest na szóstym miejscu. Mimo znaczącej przewagi w tabeli biało-niebieskich, rywali nie należy lekceważyć, gdyż zimą się poważnie wzmocnili. W pierwszym meczu odbytym wiosną Polonia podzieliła się punktami z Lechią Zielona Góra remisując 0:0. Nasi piłkarze do Słubic pojadą w dzień meczu. Wyjazd o godzinie 8:00.

Więcej w rozwinięciu…

MKS Polonia Kozera Słubice powstał w 1945 roku. Barwami klubu są kolory: biały, niebieski i czerwony. Opiekunem słubickich piłkarzy jest Grzegorz Kapica. Jego drużyna jest osiemnasta w tabeli. Ma tylko 14 punktów. Zdobyła 18, a straciła 34 bramki. Polonia wygrała 4 mecze, 2 zremisowała oraz 14 przegrała (najwięcej porażek w lidze). Najlepszym strzelcem Polonii jest Ousmane Sylla. Strzelił on pięć bramek. Mimo tego zimą opuścił Słubice i podpisał kontrakt z Pogonią Świebodzin. Jednym z nowych nabytków drużyny Kapicy jest doświadczony Krzysztof Piskuła. Pomocnik ten przybył z Warty Poznań. Kilka lat temu grał m.in. w Lechu Poznań czy Mieszku Gniezno, z którego miał trafić do Unii.

Unia po zwycięstwie nad Elaną znów jest na najwyższej pozycji spośród drużyn z regionu. Do Słubic podopieczni Zbigniewa Kieżuna pojadą więc umotywowani. Nikt nie miałby nic przeciwko, aby powtórzył się wynik z rundy jesiennej. Wówczas Unia wygrała 1:0, a jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Maciej Mysiak. Wiele wskazuje, że trener Kieżun postawi na zwycięski skład. Wygląda na to, że do dyspozycji będzie Andrzej Chmielecki, który sobotni mecz z Elaną opuścił z rozciętą głową. Na pewno nie zagra Tobiasz Jarentowski. Na ławce rezerwowych prawdopodobnie zasiądzie już Jacek Łukomski. W poniedziałek tylko truchtał Robert Kaźmierczak. Ciekawostką jest fakt, iż Łukasz Ślifirczyk w poprzednich latach był piłkarzem naszych najbliższych rywali.

Prawdopodobnie na naszym serwisie zostanie przeprowadzona relacja live. Informacje będziemy umieszczać w miarę możliwości.

Przy okazji informujemy, że Dominik Jelonek, który zimą zdecydował się zrezygnować z treningów z pierwszym zespołem Unii, w rundzie wiosennej grać będzie w Noteciance Pakość.