Drugoligowy czwartoligowiec

• autor: redakcja, 2009-04-17 16:08

W najbliższą sobotę przyjdzie nam się zmierzyć we Wrocławiu z zespołem Gawin/Ślęza. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 16:30 na stadionie Intakus Park przy ulicy Wróblewskiego 9. Do konfrontacji Unii ze Ślęzą dojdzie po raz pierwszy w historii, gdyż w poprzedniej rundzie zespół ten występował na boiskach czwartej ligi. Zajął tam trzecią lokatę. Zimą wrocławska drużyna zajęła miejsce w drugiej lidze zachodniej Gawina Królewskiej Woli. Przypomnijmy, że we wrześniu biało-niebiescy zremisowali z Gawinem 0:0. Jak będzie ze Ślęzą?

Aby przeczytać całość kliknij na ‘więcej’.

PTS Gawin/Ślęza Wrocław to klub przekształcony z dawnego Gawina Królewska Wola. Oficjalnie jako datę powstania Ślęzy Wrocław stosuje się rok 1945. Barwy klubu to kolory: żółty, czerwony i czarny. Największym sukcesem Ślęzy jest gra na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 1992/1993.

Trenerem wrocławskich piłkarzy Grzegorz Kowalski. Najsłynniejszym zawodnikiem Ślęzy jest Zbigniew Wójcik, który zimą przyszedł do klubu ze Śląska Wrocław. Obrońca ten w przerwie sezonu 2006/2007 miał zostać zawodnikiem Unii.

Dzięki przejęciu miejsca w II lidze, Ślęza zajmuje 4 miejsce. Biorąc pod uwagę jesień w wykonaniu Gawina – klub z Wrocławia po 21 meczach ma 44 punkty (13 zwycięstw, 5 remisów, 3 porażki). Drużyny te zdobyły 41 bramek, a straciły 19. Najlepszym strzelcem zespołu jest Arkadiusz Piech, który grał w Królewskiej Woli.

W ostatniej kolejce nasz najbliższy rywal bezbramkowo zremisował z Lechią Zielona Góra.

Trener Zbigniew Kieżun do dyspozycji będzie miał tylko czternastu piłkarzy (w tym dwóch dokooptowanych juniorów: Filipa Jagielskiego i Pawła Lewandowskiego). Do Wrocławia na pewno nie pojadą: Bartosz Wrzesiński (pięta), Sebastian Hulisz (chory), Patryk Lewandowski (problemy zdrowotne), Piotr Nowosielski (kostka), Robert Kaźmierczak (złamana kości łopatki i śródręcza – pauza 4 tygodnie), Jacek Łukomski (kolano) i Tobiasz Jarentowski (wraca do pełni sił po operacji).