Pierwszy trening przed sezonem 2009/2010

• autor: redakcja, 2009-07-01 18:35

Spośród dwudziestu trzech piłkarzy, którzy byli w kadrze Unii na rundę wiosenną ubiegłego sezonu, na dzisiejszym treningu pojawiło się trzynastu. Ponadto w zajęciach uczestniczyło siedmiu zawodników, którzy przyjechali na testy. Są nimi: Emil Anusiewicz, Marcin Brzykcy, Szymon Gul, Paweł Kowal, Radosław Mazurowski, Dariusz Patyna i Marcin Siuda.

Znany jest również plan letnich sparingów Unitów.

w "więcej":

- o testowanych piłkarzach

- obszerne informacje dotyczące spekulacji transferowych w klubie

- plan sparingów

Przed treningiem było wiadomo, że na zajęciach zabraknie piłkarzy, którzy już wcześnie opuścili Unię. Krzysztof Filipek i Łukasz Kalinowski być może zagrają w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a Maciej Mysiak jest bliski dogadania się z Pogonią Szczecin.

Dzisiaj wiadomo już, że na pewno barw Unii w nadchodzącym sezonie nie będą reprezentować: bramkarz Mateusz Imianowski, obrońcy: Rafał Cegliński i Patryk Lewandowski, pomocnik Paweł Lewandowski, a także napastnik Robert Kaźmierczak.

Ponadto na dzisiejszych zajęciach zabrakło obrońcy Bartosza Wrzesińskiego, który prowadzi rozmowy z Wartą Poznań. Jeżeli popularny „Kita” nie dogada się z „Zielonymi”, to wróci do Janikowa i podpisze nowy kontrakt. Nieobecny był także pomocnik Jacek Łukomski. Zawodnik ten w najbliższym czasie przejdzie zabieg, a później wróci do treningów. Łukomski będzie także prawdopodobnie trenerem Orlików Unii Janikowo.

Ze starej kadry w zajęciach uczestniczyli: bramkarz Michał Wróbel; obrońcy: Andrzej Chmielecki, Waldemar Kaźmierczak, Bartosz Komsta, Tomasz Warczachowski, Tomasz Wawrzyniak; pomocnicy: Sebastian Hulisz,  Filip Jagielski, Adam Lisiecki, Mateusz Nowaczyk, Piotr Nowosielski; napastnicy: Tobiasz Jarentowski, Łukasz Ślifirczyk.

Jeżeli chodzi o tych zawodników, to wczoraj w klubie przebywał Warczachowski. Jak się okazało kapitan Unii był na celowniku Zawiszy Bydgoszcz. W nadchodzącym sezonie będzie jednak nadal bronił barw biało-niebieskich.

Z dniem dzisiejszym treningi z zespołem Unii rozpoczęło siedmiu testowanych zawodników:

- Emil ANUSIEWICZ (bramkarz, Promień Opalenica, 1990)

- Marcin BRZYKCY (obrońca, Zdrój Ciechocinek, 1987)

- Szymon GUL (obrońca / pomocnik, Mieszko Gniezno, 1987)

- Paweł KOWAL (pomocnik, Mieszko Gniezno, 1988)

- Radosław MAZUROWSKI (obrońca / pomocnik, Goplania Inowrocław, 1985)

- Dariusz PATYNA (obrońca, Cuiavia Inowrocław, 1989)

- Marcin SIUDA (pomocnik / napastnik, Sokół Pniewy, 1991)

Do kadry dołączą też wychowankowie: Maciej Galant, Daniel Kędziora, Erwin Woźniak oraz być może Maciej Buzała, Dawid Porszke, Maciej Sirko oraz kontuzjowany obecnie Tomasz Polehojko i przebywający w Noteciance Pakość Krzysztof Wiśniewski.

Wciąż możliwe, że do Unii sprowadzeni zostaną tacy piłkarze jak: Marcin Muszka, Asmane Ousseni Gnegne, Szymon Pawlak, a także prawdopodobnie Łukasz Kempski. Ten ostatni z kolei jest obecnie poważnie kontuzjowany i nie wiadomo, czy będzie zdolny do gry w sezonie 2009/2010.

Pozostali zawodnicy, którzy byli w kręgu zainteresowań klubu na pewno nie wzmocnią podopiecznych Zbigniewa Kieżuna. W zamian za to, zarząd prowadzi rozmowy z piłkarzami, którzy byliby potencjalnymi wzmocnieniami zespołu. Unia zainteresowana jest obrońcą Victorii Koronowo - Jakubem Poznańskim.

Podczas letnich przygotowań ekipa Kieżuna zagra sześć sparingów:

04.07 – Tur Turek (Turek)

08.07 – Lech Rypin (Janikowo)

09.07 – Znicz Pruszków (Wronki)

11.07 – Chojniczanka Chojnice (Janikowo)

15.07 – Mieszko Gniezno (Janikowo)

18.07 – Unia Solec Kujawski (Janikowo)

Dzisiejszy trening piłkarze odbyli na boisku przy Gimnazjum w Janikowie. Jutrzejsze zajęcia rozpoczną się kolejnie o godzinie 11:00 i 16:00.