Drugi dzień treningów

• autor: redacja, 2009-07-02 13:11
Aktualizacja po drugim treningu na końcu newsa

Dzisiaj drużyna Unii Janikowo po raz drugi wybiegła na boiska przed sezonem 2009/2010. Niedawno skończył się pierwszy trening, a drugi rozpocznie się o godzinie 16:00.

Na południowym treningu pojawiło się dwudziestu jeden zawodników. Piłkarze ze starego składu, którzy trenowali wczoraj byli obecni. Indywidualnie trenował Mateusz Nowaczyk, który ma lekki uraz pachwiny i czeka go wizyta u lekarza. Trochę mniej niż Nowaczyk truchtał Łukasz Ślifirczyk. Ten natomiast po treningu indywidualnym dołączył do kolegów z drużyny.

Dzisiaj pojawiły się trzy nowe twarze. Są to wychowankowie: Maciej Galant (pomocnik, juniorzy starsi 1990) i Erwin Woźniak (napastnik, juniorzy młodsi, 1993). Ponad to z kadrą Zbigniewa Kieżuna ćwiczył Konrad Węglarz.

Węglarz jest napastnikiem. Urodził się 11 marca 1985 roku. Mierzy 170 cm i waży 74 kg. Jest wychowankiem Gamy Gaz Głogów. Od siedmiu lat reprezentuje barwy Chrobrego Głogów. W ostatnim sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi rozegrał 21 meczy, w których strzelił 13 goli.

Na treningu zabrakło natomiast testowanych wczoraj: Radosława Mazurowskiego i Marcina Siudy.

Przy okazji informujemy, że Kotwica Kołobrzeg planuje zrobić fuzje z Gryfem Słupsk. Wówczas drużyna ta rozgrywała by mecze w Słupsku.

II TRENING
Dzisiejsze drugie zajęcia, tak samo jak i pierwsze odbyły się na głównej płycie stadionu przy ulicy Głównej 40. W porównaniu z pierwszym treningiem do zespołu dołączył bramkarz Marcin Muszka. Zawodnik ten z Unią trenuje już od zimy. Ostatnim jego klubem była Cartusia Kartuzy. Z piłkarzami Kieżuna ćwiczył też Marcin Siuda, który rano był nieobecny. Jeżeli chodzi o testowanych graczy, to wciąż brakowało Radosława Mazurowskiego, mimo tego, że każdy spodziewał się jego obecności.

Przy okazji informujemy, że Krzysztof Filipek jest bliski znalezienia sobie nowego klubu. Trenuje z OKS-em 1945 Olsztyn.