Kolejni nowi zawodnicy trenują z Unią

• autor: redakcja, 2009-07-06 13:28
Dwudziestu pięciu zawodników uczestniczyło w dzisiejszym pierwszym treningu Unii. Wśród nich znalazło się czterech piłkarzy, którzy podczas tych przygotowań po raz pierwszy pojawili się na zajęciach. Mowa tutaj o bramkarzu Noteci Inowrocław - Dawidzie Kożanowskim oraz dwójce graczy z Zawiszy Bydgoszcz - Pawle Ettingerze i Arturze Cielasińskim. Indywidualnie trenował natomiast wciąż kontuzjowany Tomasz Polehojko z juniorów starszych.

Kożanowski to bramkarz, który ostatnio grał w juniorach Noteci Inowrocław. Urodził się w 1992 roku. Do Janikowa przyjechał wraz z trenerem Noteci. Jest duża szansa, że zostanie on w Unii, gdyż trenerowi zależy na tym, aby mieć trzech bramkarzy.

Ettinger to środkowy obrońca. Urodził się 9 stycznia 1987 roku. Ma 196 cm wzrostu i waży 89 kg. Pochodzi z Kruszwicy. W Zawiszy rozegrał sześć ligowych spotkań, w tym mecz przeciwko Unii w Janikowie. Jest studentem wychowania fizycznego.

Cielasiński to prawonożny gracz, który gra w śrdku lub na boku pomocy, ale też może występować jako prawy obrońca. Urodził się 4 lutego 1987 roku w Bydgoszczy. Ma 178 cm wzrostu, a waży 70 kg. W Zawiszy grał od sezonu 2007/2008. W II lidze wystąpił w dziewięciu meczach, w których strzelił jedną bramkę. Podobnie jak Ettinger studiuje wychowanie fizyczne.

Polehojko jest młodzieżowcem, który ostatnio grał w juniorach starszych. W kadrze pierwszego zespołu był już w rundzie jesiennej ostatniego sezonu. Jest wychowankiem Unii, choć ma za sobą już przygodę w juniorach Korony Kielce. Gra na środku obrony.

Jeżeli chodzi o graczy Zawiszy Bydgoszcz, to trener Zbigniew Kieżun widzi ich w swoim zespole. Obaj są wystawieni na liście transferowej. Dzisiaj do Janikowa mają przyjechać działacze z Bydgoszczy w sprawie dalszej przyszłości tych zawodników.

Na treningu z zawodników ze starej kadry nie było tylko Bartosza Wrzesińskiego i Jacka Łukomskiego. Dzisiaj ma zapaść decyzja w sprawie tego pierwszego. Na początku indywidualnie trenował tylko Mateusz Nowaczyk. W związku z tym, że drużyna nie pojedzie na zgrupowanie, to przez najbliższy tydzień piłkarze będą trenować bardzo intensywnie. Rano półtora godziny biegania i innych tego typu ćwiczeń. Dzisiaj np. gracze biegali w okolicach Jeziora Pakoskiego. Po południu z kolei odbywać się będą treningi z piłką.

Na dzisiejszych zajęciach, które odbyły się w południe zabrakło testowanych dotąd: Emila Anusiewicza (pojechał na testy do innego klubu, ale niewykluczone, że wróci do Janikowa), Konrada Węglarza (ma być o 17:00) i Daniela Kędziory (wróci po wczasach).

Dzisiaj do Janikowa być może dojedzie Marek Jabłoński. Pozostali zawodnicy, którzy mieli zasilić naszą pierwszą drużynę, już do niej nie trafią z wyjątkiem Szymona Pawlaka. Być może sprawdzony zostanie też Mateusz Biernacki. Jest to bramkarz juniorów Zawiszy Bydgoszcz, który jest wychowankiem Unii.

Wszyscy wiemy, że ostatnio na testach w innych klubach przebywał Łukasz Kalinowski. Piłkarz, z którego zrezygnowano po zakończeniu sezonu, nie załapał się do KSZO i Olimpii i teraz chce wrócić do Unii. Jest to jednak mało prawdopodobne.