Sparing z Lechem

• autor: redakcja, 2009-07-07 18:00
Lech Rypin będzie kolejnym rywalem w spotkaniu towarzyskim zawodników Zbigniewa Kieżuna. Mecz z trzecioligowcem rozpocznie się jutro o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Głównej 40. Szkoleniowiec Unii z pewnością wypróbuje testowanych piłkarzy.

w więcej:

- zapowiedź sparingu
- spekulacje transferowe
- Unia z licencją
- dokładne godziny sparingów
RKS Lech Rypin powstał w 1922 roku. Ma barwy zielono-żółto-niebieskie. Lech występuje w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Trenerem rypińskich piłkarzy jest Mirosław Milewski, który kiedyś mógł pracować w Unii. Poza tym w Lechu grają piłkarze, którzy w przeszłości byli sprawdzani na Głównej 40: Damian Narodzynek, Łukasz Radzimski, a także Paweł Mądrzejewski, który przyszedł latem odrzucając ofertę Unii.

Trener Zbigniew Kieżun z pewnością sprawdzi testowanych zawodników. Na ławce trenerskiej zobaczymy też raczej Dariusza Zarembskiego, który ma być asystentem (staż). Z testowanych graczy, którzy byli obecni wczoraj nie zagra na pewno Tomasz Polehojko, który ma kontuzję i rano nie trenował, a lekko truchtał po południu. Ze starego składu nie wystąpią z kolei kontuzjowani: Mateusz Nowaczyk i Jacek Łukomski, których także zabrakło na treningach. Tylko na pierwszych zajęciach byli natomiast testowani: Dawid Kożanowski i Maciej Kudasiński.

Nową twarzą jaką pojawiła się dzisiaj jest Karol Bortnik. Ten środkowy pomocnik obecny był dopiero na drugim treningu. Urodził się on w 1984 roku. Ostatnio był na testach w MKS-ie Kluczbork. Przez jakiś czas trenował też z meksykańskim drugoligowcem, ale ze względu na świńską grypę panującą w tym kraju nie podpisał kontraktu. Ostatnio grał w Rajfelrze Krasiejów. Było to w rundzie jesiennej minionego sezonu.

Być może jutro dojedzie Arkadiusz Kozłowski. Jest to boczny pomocnik z Zawiszy Bydgoszcz. Ostatnią rundę spędził on jednak na wypożyczeniu w Mieni Lipno. Ma 21 lat.

W Unii zostanie powinien zostać  Michał Wróbel, który miał jechać na testy do KSZO. Na pewno zostanie Piotr Nowosielski. Ten z kolei był na celowniku GKS-u Bełchatów. Jutro na obozie Zawiszy Bydgoszcz ma pojawić się Tomasz Warczachowski. Natomiast Łukasza Ślifirczyka chce Tur Turek.

Jutro zagra natomiast testowany Marcin Brzykcy. Zawodnik ten dzisiaj obchodzi 22. urodziny. Życzymy mu wszystkiego najlepszego.

Nie wiadomo z kolei co będzie z Erwinem Woźniakiem, gdyż dzisiaj na rozmowach byli przedstawiciele Notecianki Pakość. Być może zagra on w III lidze.

Do Unii nie wróci Michał Mendelski, mimo tego, że wyleczył już kontuzję kręgosłupa.

MECZE UNII Z LECHEM RYPIN W PUCHARZE POLSKI:
+ 11.04.2007, Unia – Lech 1:1 (Nowosielski – Kukowski)
+ 16.05.2007, Lech – Unia 2:1 (Kukowski 2 – Morou)

Razem: 2 mecze, 0 zwycięstw, 1 remis, 1 przegrany, bramki: 2-3.

Warty uwagi jest też fakt, iż Krzysztof Filipek podpisał kontrakt z OKS-em 1945 Olsztyn.

Dzisiaj Unia otrzymała licencję na grę w II lidze zachodniej w sezonie 2009/2010. Pozwolenia na grę nadal nie mają tylko: Czarni Żagań, Elana Toruń i GKS Tychy, a także beniaminek Górnik Polkowice. Mają oni czas do 10 lipca.

Znane są też godziny pozostałych sparingów w Janikowie. Z Chojniczanką o 12:00, z Mieszkiem o 18:00, a z Unią o 17:00.