Chojniczanka znów zawita do Janikowa

• autor: redakcja, 2009-07-10 20:23
Po siedmiu latach do Janikowa znów przyjedzie Chojniczanka Chojnice. Tym razem nasi piłkarze zagrają z tym zespołem mecz towarzyski. Do tej pory Unia przegrała oba sparingi, które grała. Wszyscy mają nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Jednak najważniejsze jest to, żeby trener Zbigniew Kieżun miał dobry materiał do analizowania gry poszczególnych zawodników. Oczywisty jest fakt, że w spotkaniu wystąpią testowani gracze. Początek meczu jutro o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Głównej 40.

Więcej w rozwinięciu…
- zapowiedź meczu
- Wróbel na testach w KSZO
- spekulacje transferowe
- Lechia bez licencji
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice, bo tak brzmi pełnia nazwa drużyny powstał 10 marca 1930 roku. Barwy klubu to kolory: żółty, biały i czerwony. Chojniczanka do beniaminek trzeciej ligi. Trenerem tego zespołu jest Sławomir Suchomski. Popularny „Suchy” grał w Unii w rundzie jesiennej sezonu 2004/2005.

Dzisiaj zawodnicy Zbigniewa Kieżuna mieli dwa treningi. Zabrakło na nich zawodników pierwszej drużyny, którzy są kontuzjowani: Mateusza Nowaczyka (był rano na masażach) i Jacka Łukomskiego. Obaj nie zagrają z Chojniczanką. Zabrakło także Michała Wróbla, który wyjechał na testy do KSZO. W jutrzejszym sparingu być może zabranie też Łukasza Ślifirczyka. Piłkarz ten wciąż jest nakłaniany do zmiany klubu przez trenera Tura Turek – Mariana Kurowskiego. Szkoleniowiec ten zimą 2008 polecił „Śliwie” grę w Janikowie.

W kadrze pierwszego zespołu nie znajdą się dwaj wychowankowie. Tomasz Polehojko ma grać w Gople Kruszwica, a Erwin Woźniak będzie występował w barwach Notecianki Pakość.

Jeżeli chodzi o Jakuba Poznańskiego, to ma on dołączyć do Unii we wtorek. Możliwe, że wraz z nim zobaczymy Marcina Krzywickiego.

Z Chojniczanką Chojnice rywalizowaliśmy w III lidze w sezonie 2001/2002. Na wyjeździe przegraliśmy 0:2. Z kolei w Janikowie Unia wygrała 2:0.

Przy okazji informujemy, że dzisiaj kluby, które nie otrzymały licencji poprzednie – ją uzyskały. Wyjątkiem jest Lechia Zielona Góra. Drużyna ta dostała czas do 15 lipca. Możliwe, że liga będzie liczyć mniej klubów i rozpocznie się później.