Dwóch odchodzi, kolejni podpiszą kontrakty

• autor: redakcja, 2009-07-16 18:07
Kolejny dzień przynosi kolejne decyzje personalne. Z klubem żegnają się Andrzej Chmielecki oraz Waldemar Kaźmierczak, natomiast pięciu nowych piłkarzy podpisze wkrótce kontrakty z klubem. Są nimi: Rafał Jarzombek, Przemysław Makowski, Szymon Gul, Krzysztof Michalak i Piotr Ruszkul.

więcej w rozwinięciu ...
Zarówno Andrzej Chmielecki jak i Waldemar Kaźmierczak sami zwrócili się do zarządu o skrócenie ich kontraktów w związku z ich niepewnym miejscem w wyjściowej jedenastce.

Andrzej Chmielecki przyszedł do Unii ze Zdroju Ciechocinek przed sezonem jesiennym 2008/09. Wcześniej grał także w UKS SMS Łódź. Występował z numerem "21" na koszulce. Jesienią rozegrał 15 spotkań przebywając na boisku przez 1131 minut. Natomiast na wiosnę 13 razy wystąpił w spotkaniach ligowych przebywając na boisku przez 1087 minut. Na boisku aż 8 razy był karany żółtymi kartkami, a także raz ujrzał kolor czerwony.

Waldemar Kaźmierczak przyszedł do Unii na rundę wiosenną sezonu 2007/08 z Arki Nowa Sól, w której grał od sezonu 2006/07. Wcześniej występował w Aluminium Konin, którego był wychowankiem. Grał z numerem "15". Na jesień ostatniego sezonu zagrał w 8 spotkaniach ligowych przebywając łącznie przez 311 minut na boisku. Z kolei wiosną zagrał o 3 spotkania więcej przebywając na boisku przez 409 minut. Zaliczył 2 asysty i ujrzał 2 żółte kartki.

Zarówno Andrzejowi Chmieleckiemu jak i Waldemarowi Kaźmierczakowi dziękujemy za reprezentowanie barw Unii i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej oraz życiu prywatnym.

Kontrakty podpisze pięciu nowych piłkarzy, którzy ostatnio trenowali z drużyną i wystąpili w meczach sparingowych.

Rafał Jarzombek ma 20 lat. Jest wzrostu 185 cm i waży 75 kg. Jest bramkarzem i przychodzi do Unii z IV-ligowej Przyszłości Rogów. Wcześniej grał w Polonii Bytom (ME), gdzie w jednym ze spotkań ujrzał czerwoną kartkę. Rozegrał tam 13 meczów ligowych. Zagrał w ostatnim sparingu przeciwko Mieszku Gniezno.

Przemysław Makowski ma 24 lata i jest lewonożnym pomocnikiem. Może też grać na pozycji obrońcy. Do Unii przychodzi z III-ligowego Włókniarza Konstantynów Łódzki. Rozegrał tam 19 spotkań i aż 9 razy ujrzał żółtą kartkę. Strzelił także 1 bramkę przeciwko Wiśle II Płock.

Szymon Gul trenował już z Unią od dłuższego czasu cały czas przekonując do siebie sztab szkoleniowy. Zagrał także w ostatnich sparingach. Ma 22 lata i urodził się w Żarach. Jest obrońcą. Ma 186 cm wzrostu i waży 84 kg. Od 2000-2003 roku grał w juniorach miejscowego Promienia. W sezonie 2003/04 i 2004/05 na jesień reprezentował juniorów Lecha Poznań. W sezonie 2004/05 wiosną i tak do roku 2006 grał w Lechu II Poznań. Później przeszedł do Mieszka Gniezno, w którym grywał aż do ostatniego sezonu. I właśnie z Mieszka przyszedł do Unii. W sezonie 2007/08 zagrał w Mieszku w 11 spotkaniach ligowych i zobaczył 4 żółte kartki. W ostatnim sezonie zagrał w tym klubie w 8 spotkaniach notując tylko samobójcze trafienie przeciwko Górnikowi Konin. O miejsce w składzie przyjdzie mu walczyć z Pawłem Ettingerem oraz z Jakubem Poznańskim.

Krzysztof Michalak ma 22 lata i urodził się w Bełchatowie. Ma 176 cm wzrostu i 70 kg wagi, oraz gra na pozycji obrońcy. Jest lewonożny. Jest byłym kadrowiczem młodzieżowej reprezentacji Polski. Przez całą swoją karierę zawodniczą był związany z GKS-em Bełchatów. Zaliczył tam nawet 2 występy na boiskach Ekstraklasy. W ostatnim sezonie grał w Młodej Ekstraklasie gdzie wystąpił w 30 spotkaniach ligowych i w 2 o Puchar Ekstraklasy. Ujrzał 2 żółte kartki i zdobył jedną bramkę przeciwko młodzieżowcom Lecha Poznań.

Piotr Ruszkul ma 24 lata i pochodzi z Kętrzyna. Jest typowym napastnikiem. Ma 183 cm wzrostu i waży 72 kg. Swoją karierę rozpoczął w Orlętach Reszel w których grał od 2000-2005 roku. Potem przeszedł do pierwszoligowej wówczas Amici Wronki, jednak nie zagrał ani jednego spotkania. Potem przez sezon reprezentował barwy Olimpii Elbląg a następnie pierwszoligowego Górnika Zabrze w którym spędził cały sezon 2007/08. Jesienią zagrał w 3 spotkaniach ligowych. Następnie przeszedł do GKP Gorzów Wielkopolski a następnie do olsztyńskiego OKS-u z którego przychodzi do Unii. W Gorzowie zagrał w 14 spotkaniach, ujrzał 2 żółte kartki i strzelił 2 gole. W OKS-ie zagrał w 8 spotkaniach, ujrzał 1 żółtą kartkę i strzelił 3 bramki. W Janikowie pojawił się już wcześniej, porozumiał się w sprawie kontraktu, dostał klucze od mieszkania i nagle wyjechał. Wrócił jednak i zagrał w ostatnim sparignu z Mieszkiem.

Nowych piłkarzy witamy w Janikowie i życzymy wielu sukcesów w barwach Unii oraz jej godnego reprezentowania.

***

Na razie Unia ma tylko jednego bramkarza. Działacze wciąż szukają drugiego golkipera. Nie ma kontaktu z Marcinem Muszką, który po sparingu z Chojniczanką nie pojawił się na kolejnych treningach.
Maleją szanse na pozyskanie Marcina Dettlaffa oraz Marcina Krzywickiego, chociaż cały czas liczy się na ich przyjazd do Janikowa. Ten pierwszy pomiędzy Unią ma jeszcze do wyboru Bałtyk Gdynia lub Miedź Legnica. Wiele wskazuje na to, że wybierze naszego ligowego rywala z Gdyni. Z kolei Krzywicki cały czas trenuje z Flotą. Wystąpił także w ostatnim wygranym sparingu przeciwko Błękitnym Stargard Szczeciński, jednak tylko przez 10 minut.

Przy okazji informujemy, że w najbliższych dniach zmniejszy się liczba informacji na stronie związanych z klubem w związku z wakacyjnym odpoczynkiem. Pod koniec weekendu wszystko wróci do normy. Za utrudnienia przepraszamy!