Podsumowanie przygotowań

• autor: redakcja, 2009-07-25 12:28
Już dziś pierwszy mecz w sezonie 2009/2010. Przeciwnikiem Unii będzie Olimpia Grudziądz. Najwyższa więc pora na podsumowanie okresu przygotowawczego. Zapraszamy do lektury, w której jest napisane o transferach i sparingach. Aby przeczytać kliknij na 'więcej'.
TRANSFERY
Z zespołu odeszło aż czternastu zawodników, w tym ośmiu z podstawowego składu. Z podstawowej jedenastki do KSZO Ostrowiec wybrał się bramkarz Michał Wróbel. Nowego klubu szukać postanowił prawy obrońca Andrzej Chmielecki. W Unii nie zobaczymy też pary stoperów - Bartosza Wrzesińskiego i Macieja Mysiaka. Ten drugi zasilił Pogoń Szczecin. W Zawiszy Bydgoszcz grać będzie z kolei lewy defensor - Tomasz Warczachowski. Trener zrezygnował ze środkowego pomocnika Krzysztofa Filipka, który gra już w OKS-ie 1945 Olsztyn. Z tego samego powodu nowej pracy szukać musi Łukasz Kalinowski. Okres wypożyczenia skończył się natomiast napastnikowi Robertowi Kaźmierczakowi.
Odeszli też rezerwowi. Waldemar Kaźmierczak i Rafał Cegliński oraz Tobaisz Jarentowski chcieli szukać nowych klubów. Udało to się tylko Ceglińskiemu, który teraz gra w OKS-ie Brzesko. Z powodów zdrowotnych odejść musiał Patryk Lewandowski, a Mateusz Imianowski i Paweł Lewandowski nie zagrali ani jednego meczu.

Do Unii przyszło trzynastu piłkarzy. Nowymi bramkarzami zostali Rafał Jarzombek (Przyszłość Rogów) i Michał Zawadzki (Włókniarz K. Ł.). Na prawej obronie grać będzie Marcin Brzykcy ze Zdroju Ciechocinek. Parę stoperów tworzyć mają Paweł Ettinger z Zawiszy Bydgoszcz i Jakub Poznański z Victorii Koronowo. Rywalizować z nimi ma Szymon Gul pozyskany z Mieszka Gniezno. Miejsce Warczachowskiego zajmie Marcin Bodnar - młodzieżowiec ze Śląska Wrocław. Na lewej pomocy grać będzie Marcin Dettlaff, który jest wypożyczony z Wisły Płock. Nowymi napastnikami Unii zostali z kolei Mateusz Kordowski (Chemik Bydgoszcz), Marcin Krzywicki (Cracovia Kraków - ostatnio Zawisza Bydgoszcz) i Piotr Ruszkul z OKS-u 1945 Olsztyn. W kadrze znalazło się też miejsce dla dwóch wychowanków. Wracającego z juniorów Zawiszy Marcina Zaleskiego i Macieja Galanta.

SPARINGI
Na pięć springów zespół przegrał trzy (Tur Turek 1:2, Znicz Pruszków 0:5 i Chojniczanka Chojnice 3:6. Dwa ostatnie wygrał po 2:1 z Mieszkiem Gniezno i Unią Solec Kujawski.

Strzeliliśmy 8 bramek, a straciliśmy 15.

Najlepszym strzelcem był Łukasz Ślifirczyk - 3 gole. Dwie bramki strzelił Adam Lisiecki, a po jednej - Paweł Ettinger, Bartosz Komsta i Piotr Nowosielski.