Trudna przeprawa w Sosnowcu

• autor: redakcja, 2009-08-07 14:07
Tak samo jak Górnik Polkowice, tak i Zagłębie Sosnowiec jest przeciwnikiem Unii, który ani razy nie przegrał z biało-niebieskimi. Przed podopiecznymi Zbigniewa Kieżuna jest więc trudne zadanie, jakim będzie mecz w Sosnowcu, który odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej"
Zagłębie Sosnowiec SA powstało w 1918 roku. Ma barwy czerwono-zielono-białe. Zagłębie tak samo, jak nasz poprzedni rywal znane jest z występów w Ekstraklasie. Ostatnio na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce grało w sezonie 2007/2008. Zostało jednak zdegradowane o dwie klasy rozgrywkowe za udział w aferze korupcyjnej. W poprzednim sezonie Zagłębie o utrzymanie musiało walczyć w barażach. Obecnie trenerem Zagłębie jest Piotr Pierścionek. Jego drużyna zajmuje obecnie 11. miejsce. W ostatniej kolejce Zagłębie zremisowało z Turem Turek na wyjeździe 1:1. Jednak w środę grało zaległe spotkanie pierwszej kolejki. Piłkarze Zagłębia rozgromili u siebie Ślęzę Wrocław 4:0. Najlepszym strzelcem Zagłębie jest Marcin Lachowski, który ma dwa gole. Sosnowiczanie nie ukrywają że ich głównym celem w tym sezonie jest awans do I ligi.

Przed Unitami, którzy zajmują ósme miejsce w tabeli jest ciężkie zadanie. Na pewno nie zagra Mateusz Nowaczyk, któremu odnowiła się kontuzja pachwiny. Ponadto cały czas kontuzjowani są Jacek Łukomski i Daniel Kędziora. W Unii gra Marcin Bodnar, który kiedyś bronił barw Zagłębie w Pucharze Ekstraklasy.

Wszyscy wiemy, że Unia ani razu nie pokonała sosnowieckiego klubu. Poniżej prezentujemy dotychczasowe wyniki spotkań obydwóch zespołów:

+ 09.09.2006, Zagłębie - Unia 3:0 (Folc 2, Hosić) - II liga ogólnopolska
+ 21.04.2007, Unia - Zagłębie 1:2 (Kubisz - Prymula, Berensztajn) - II liga ogólnopolska
+ 20.09.2008, Unia -Zagłębie 2:3 (Mysiak 2 - Myśliwy 3) -II liga zachodnia
+ 02.05.2009, Zagłębie - Unia 0:0 - II liga zachodnia

Razem: 4 mecze, 0 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki, bramki: 3-6.