Na tarczy z Sosnowca

• autor: redakcja, 2009-08-08 21:52
Kolejną porażkę zanotowali piłkarze Unii przegrywając w Sosnowcu z Zagłębiem 1:0 (0:0). Jedyną bramkę dla miejscowych zdobył Krzysztof Bodziony w 69' po precyzyjnym strzale z dystansu w samo okienko. Mimo zdecydowanej przewagi Zagłębia i ich zasłużonej wygranej Unici mieli kilka okazji do zdobycia gola. W 28' po dośrodkowaniu Piotra Nowosielskiego, Mateusz Kordowski strzelił obok bramki. W 31' piłka ugrzęzła w siatce sosnowieckiej ekipy, jednak Piotr Ruszkul po podaniu Sebastiana Hulisza wcześniej był na pozycji spalonej. Z kolei w 39' Marcin Dettlaff wpadł lewą stroną w pole karne, silnie uderzył, jednak tylko w boczną siatkę. W drugiej połowie najbliżej zdobycia gola był Nowosielski, kiedy z rzutu wolnego z około 30 metrów jego strzał przeleciał tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Także Zagłębie miało dogodne okazje do zdobycia bramki, ale znakomicie bronił Michał Zawadzki.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - UNIA JANIKOWO 1:0 (0:0)

1:0 - 69' Krzysztof Bodziony

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC: Bensz - Strojek, Hošić, Balul, Pietrzak (77' Wściubiak [90'+3 Sierczyński]), Ryndak (60' Łuczywek), Bodziony, Szatan (46' Myśliwy), Dorobek, Lachowski, Filipowicz.

Rezerwowi, nie zagrali: Masarczyk, Wróbel, Pajączkowski

UNIA JANIKOWO: Zawadzki - Gul, Poznański, Ettinger, Bodnar - Brzykcy (83' Wawrzyniak), Hulisz (88' Jagielski) - Nowosielski (80' Komsta), Kordowski (85' Lisiecki), Dettlaff - Ruszkul.

Rezerwowi, nie zagrali: Jarzombek.

Nie zagrał Marcin Krzywicki, gdyż nie został jeszcze zgłoszony do rozgrywek. Trener dał szansę drugiemu bramkarzowi, Michałowi Zawadzkiemu, który dobrze zaprezentował się w Sosnowcu. Trener też zamienił pozycjami Marcina Brzykcego z Szymonem Gulem.

Kapitanem drużyny był Piotr Nowosielski, a gdy zszedł - zastąpił go Marcin Dettlaff.

foto: zaglebie.sosnowiec.pl