dzisiaj: 12159, wczoraj: 13432
ogółem: 52 218 375

Kolejna porażka

• autor: redakcja, 2009-08-15 18:56
Kolejna porażka Unitów, w tym druga na własnym boisku. W ramach czwartej kolejki Unia Janikowo przegrała u siebie z wiceliderem Nielbą Wągrowiec 0:1 (0:0). Jedynego gola zdobył w 66' meczu Patryk Halaburda po strzale głową.

UNIA JANIKOWO - NIELBA WĄGROWIEC 0:1 (0:0)

0:1 - 66' Patryk Halaburda

UNIA JANIKOWO:
Zawadzki - Gul (57' Wawrzyniak), Poznański, Ettinger, Bodnar - Brzykcy, Ruszkul - Nowosielski, Kordowski (46' Komsta), Jagielski (75' Lisiecki) - Krzywicki.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Jarzombek.

NIELBA WĄGROWIEC:
Wosicki - Kotarski, Halaburda, Gąsiorowski, Klawiński - Witomski (80' Wrzeszcz), Gryszczyński (74' Sarbinowski), Figaszewski, Bartkowiak - Szyszka (90+2' Iskrzyński), Leśniewski (87' Olszak).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Wicher, Modlibowski, Tomczak.

Sędzia główny: Grzegorz Nawodziński (Koszalin).

Więcej informacji w rozwinięciu...
1' Po wybiciu przez bramkarza gości z około czterech metrów piłka obiła się o Kordowskiego i przeszła nad poprzeczką bramki.
2' Róg dla Nielby. Niepewną interwencję Zawadzkiego wyjaśnia obrona.
5' Poznański pięknie zagrał górną piłkę do Krzywickiego. Napastnik Unii oddał strzał, po którym piłka wyszła na róg. Z kornera wrzucał Nowosielski, a główka Poznańskiego przeszła nad bramką.
6' Strzał gości zatrzymuje się na poprzeczce! Dobitka jest niecelna i nasz bramkarz zaczął z piątego metra.
8' Ruszkul prostopadle uruchomił Krzywickiego, który oddał strzał zza pola karnego. Bronił Wosicki.
12' Klawiński uderzył z daleka, piłka po rykoszecie mogła wyjść na róg, ale z kłopotami obronił Zawadzki.
14' Złe podanie Poznańskiego. Witomski dograł do Szyszki, który wszedł sam na sam. Bronił Zawadzki.
17' Po rzucie wolnym Krzywicki oddał strzał z siedemnastu metrów po ziemi, ale przeszedł on obok bramki.
18' Róg dla Nielby. Ettinger w kierunku własnej bramki - wyłapuje Zawadzki.
24' Kotarski ukarany żółtą kartką za faul na Ruszkulu.
26' Fatalny strzał Gryszczyńskiego.
28' Popis dryblingów Jagielskiego, który wywalczył róg dla Unii.
29' Drugi korner z rzędu. Nowosielski do Ettingera, ale jego strzał z główki łapie bramkarz.
30' Akcja Nielby. Zawadzki wypluwa dośrodkowanie w pole karne i mogło być groźnie.
31' Leśniewski strzelał będąc w polu karnym, ale obronił nasz bramkarz.
32' Niecelny strzał Nielby.
33' Nowosielski do Kordowskiego. Ten wyszedł sam na sam, ale nie sięgnął piłki i ubiegł go Wosicki.
34' "Mały" z rzutu wolnego, piłka przeszła wszystkich i wyszła obok bramki.
35' Żółta kartka dla Ruszkula za faul.
36' Prostopadłe podanie do Witomskiego zakończone strzałem nad bramką.
38' Bartkowiak podał do Klawińskiego, a ten uderzył niecelnie z osiemnastu metrów.
40' Dwie akcje gości wybronił Zawadzki.
41' Nasz bramkarz daleko wybija futbolówkę, która trafia aż w pole karne gości. Tam Krzywicki uderzył główką, gdy wychodził Wosicki, ale piłka przeszła obok.
42' Szyszka uderzył z dwudziestu jeden metrów nad bramką.
44' Przepychanki za linią boczną boiska Krzywickiego z Kotarskim. Sędzia pogubił się w sytuacji. Ukarał żółtą kartką naszego napastnika oraz zamiast Kotarskiego ... Klawińskiego, a potem Figaszewskiego. Kotarski powinien opuścić boisko za dwie żółte kartki, ale pozostał na boisku. Zaczęła się nerwówka na trybunach i na boisku. Sędzia konsultował się ze swoimi pomocnikami, ale od razu bez doliczenia zakończył pierwszą połowę. W przerwie sędzia boczny przyznał, że arbiter główny popełnił błąd. Całą sytuację widział obserwator spotkania.

47' Rajd zawodnika Nielby, którego w polu karnym zatrzymał Poznański.
48' Interwencja Zawadzkiego, po której ucierpiał Gul.
52' Zawadzki wybija piłkę po rogu. Później wielkie zamieszanie, ale ostatecznie łapie piłkę i mieliśmy nadal 0:0.
55' Jagielski zamiast strzelać wszedł w pole karne - bez skutku.
58' Kontratak gości. Strzał zza pola karnego trafił w słupek! Dobitka z pięciu metrów zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką! Unia miała wielkie szczęście.
60' Fatalny błąd Wawrzyniaka, po którym goście wychodzą sam na sam z naszym bramkarzem. Golkiper Unii bronił, i natychmiast wybija Bodnar. Biało-niebiescy przeprowadzili błyskawiczną kontrę, po której rajd Krzywickiego nie przyniósł efektu, gdyż nasi zawodnicy stracili piłkę.
64' Figaszewski oddał słaby strzał nad poprzeczką naszej bramki.
66' Faul Bodnara na wysokości pola karnego. Rzut wolny dośrodkowany w 'szesnastkę' Zawadzkiego. Tam najwyżej wyskoczył Halaburda, który oddał strzał główką. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze o słupek. Gdy była już za linią bramkową interweniował Zawadzki, który wybił ją z bramki, ale sędzia słusznie uznał gola - 0:1.
67' Słaba wrzutka Komsty, która wyszła za boisko.
70' Strzał Krzywickiego zablokowany w polu karnym.
72' Wrzutka w pole karne Nielby - piłka mija wszystkich, Ettinger wychodził na czystą pozycje, a sędzia zatrzymał grę twierdząc, że był spalony!
73' Witomski minął naszego bramkarza. Miał już tylko pustą bramkę. Oddał strzał, który z linii bramkowej na róg wybił Bodnar!
76' Krzywicki górą zagrał w pole karne do Ruszkula. Ten przyjął na siódmym metrze, ale strzelił obok bramki. Powinien być remis...
79' Żółta kartka za faul dla Ettingera.
82' Żółta kartka dla Gąsiorowskiego za faul na "Krzywym".
90' Nowosielski po rozegranym rzucie wolnym uderzył po ziemi.

Podsumowując Nielba wygrała zasłużenie to spotkanie. Unia miała wiele szczęścia, gdy gracze z Wągrowca strzelali w poprzeczkę, słupek, spojenie. Jednak także gracze Zbigniewa Kieżuna mieli swoje szansę. Przynajmniej jedną z nich wykorzystać mógł Krzywicki. Gola na wagę remisu mógł zdobyć też Ruszkul. Mecz mógłby się też zupełnie inaczej potoczyć, gdyby sędzia pokazał czerwoną kartkę Kotarskiemu... Powinniśmy już jednak jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na potyczce z Jarotą.

Spośród zawodników Unii na największe wyróżnienie zasługują Bodnar i Ruszkul. W pierwszej połowie dobrze zaprezentował się także Kordowski.

Na rezerwie miał pojawić się też Marcin Zaleski, ale wciąż czeka on na zgłoszenie, gdyż jego kartę musi przesłać Zawisza.