Wyjazd do Jarocina

• autor: redakcja, 2009-08-22 12:34
Już w niedzielę Unia rozegra kolejny mecz oficjalny. Po czterech porażkach 0:1 (trzech w lidze i jednej w pucharze) nasi piłkarze zmierzą się w Jarocinie z tamtejszym Jarotą. Spotkania z wielkopolskim klubem zawsze są bardzo emocjonujące, a także często są nierozstrzygnięte. Po czterech kolejkach Unia jest dwunasta w tabeli, a nasz najbliższy rywal zajmuje dziesiątą lokatę. Mecz o bardzo ważne punkty rozpocznie się o godzinie 16:00.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.
JKS Jarota Jarocin powstał w 1998 roku. Barwami tego klubu są kolory żółto-niebiesko-czerwone. Największym ligowym sukcesem Jaroty jest zajęcie dwunastego miejsca w poprzednim sezonie w drugiej lidze zachodniej i wygranie baraży o utrzymanie. W 2002 roku natomiast piłkarze z Jarocina sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu Wielkopolskim. Drużynę tą od ponad trzech lat prowadzi Czesław Owczarek. Do czołowych zawodników zalicza się m.in. bramkarza Dariusza Brzostowskiego oraz pomocnika Macieja Manelskiego. Obaj kilka lat temu byli przymierzani do gry w Unii. W obecnym sezonie Jarota zajmuje dziesiąte miejsce. Ma sześć punktów i jeszcze nie przegrała. Odnotował bowiem jedno zwycięstwo i trzy razy remisował. W ostatniej kolejce podzielił się punktami z Turem Turek (0:0). Najskuteczniejszym strzelcem Jaroty jest Szymon Matuszewski, którym ma dwa gole. Bilans bramkowy naszego rywala to – pięć strzelonych goli i cztery stracone.

Każdy z pewnością wie, że Unici nie mogą być w znakomitych nastrojach. Łącznie z pucharowym meczem przegrali bowiem cztery ostatnie spotkania. Wszystkie w stosunku 0:1. Po meczu z Nielbą, nasi zawodnicy mieli dwa dni wolnego. We wtorek wrócili do treningów. W spotkaniu z Jarotą wciąż kilku graczy na pewno nie zagra. Mowa tu o pomocnikach: Marcinie Dettlaffie (dziś tylko truchtał) i Mateuszu Nowaczyku, który w ogóle nie trenuje. Dwójka zmaga się z kontuzją. Do zajęć z zespołem wrócił natomiast Sebastian Hulisz i Jacek Łukomski. Obaj trenują indywidualnie, lecz dzisiaj odpoczywali. Wczoraj na treningu kontuzji nabawił się Daniel Kędziora, który także dziś nie trenował. Do gry gotowy będzie Mateusz Kordowski, który w poprzednią sobotę wytrzymał tylko 45 minut. Na pewno zagra Marcin Bodnar i Marcin Krzywicki. Ten pierwszy w piątek zaczął trenować normalnie, a drugi tego samego dnia ćwiczył samodzielnie pod opieką Tomasza Dombka. Dzisiaj jednak trenował na maksymalnych obrotach. Z Jarotą zadebiutuje nowy zawodnika Unii – Paweł Mądrzejewski.

Przy okazji informujemy, że na treningu orlików prowadzonym przez Dariusza Zarembskiego pojawił się Rafał Jarzombek, który trenował młodych bramkarzy.

Historia spotkań Unii z Jarotą Jarocin:
+ 05.09.2007, Unia – Jarota 4:1 (Bekas 2, Mrvaljević, Marciniak – Manelski), trzecia liga
+ 09.02.2008, Jarota – Unia 0:0, sparing
+ 20.04.2008, Jarota – Unia 0:0, trzecia liga
+ 27.07.2008, Jarota – Unia 0:0, druga liga
+ 08.11.2008, Unia – Jarota 1:1 (Tarnowski – Smektała), druga liga
+ 21.02.2009, Jarota – Unia 2:2 (Idzikowski, Hercog – R. Kaźmierczak, Ślifirczyk), sparing

Razem: 6 meczów, 1 wygrany, 5 remisów, 0 porażek, bramki: 7-4.