dzisiaj: 1561, wczoraj: 13432
ogółem: 52 207 777

Porażka w kiepskim stylu

• autor: redakcja, 2009-08-29 19:31
Porażkę w fatalnym stylu odnotowali piłkarze Unii Janikowo przegrywając z Zawiszą Bydgoszcz 0:3 (0:0). Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Tomasz Szczepan, Szymon Maziarz i Krzysztof Szal. Wynik spotkania mógłby być znacznie wyższy, gdyby np. Marcin Tarnowski wykorzystał rzut karny obroniony przez Michała Zawadzkiego. Po tym meczu Unia spadła na przedostatnie miejsce w tabeli.

UNIA JANIKOWO - ZAWISZA BYDGOSZCZ 0:3 (0:0)

0:1 - 48' Tomasz Szczepan
0:2 - 52' Szymon Maziarz
0:3 - 90+3' Krzysztof Szal

Unia Janikowo:
Zawadzki - Gul, Ettinger, Poznański, Bodnar - Kordowski (76' Komsta), Brzykcy (79' Lisiecki), Mądrzejewski, Jagielski - Ruszkul, Krzywicki.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Jarzombek, Łojewski, Wawrzyniak.

Zawisza Bydgoszcz:
Witan - Stefańczyk, Dąbrowski, Midzierski, Warczachowski - Lilo (85' Szal), Piętka, Szczepan, Tarnowski - Maziarz (73' Bajos), Bajera (57' Magdziński).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Gajewski, Rogalski, Brzeziński, Kozłowski.

Sędziowie: Damian Skórka (główny) oraz Mariusz Jarosik i Marcin Seidlecki (liniowy) i Marcin Mikołajczak (techniczny) - Koszalin.

Kapitanem Unii był Piotr Ruszkul.

Do rozgrywek drugoligowych zatwierdzony został Marcin Łojewski. Jest to wychowanek klubu urodzony w 1991 roku. Gra na pozycji prawego obrońcy.

Więcej w rozszerzeniu...
2' Po rzucie wolnym pierwszy niecelny strzał oddał Zawisza.
7' Zawadzki wybił nogą piłkę, gdy źle na czwartym metrze przyjął ją zawodnik gości.
8' Fatalny strzał Tarnowskiego nad poprzeczką.
12' Z wolnego wrzucał Mądrzejewski, Krzywicki po otrzymaniu piłki wykonał rajd. Oddał lekki strzał w polu karnym. Napastnik nasz sygnalizował też rękę w polu karnym. W konsekwencji żółtą kartkę ujrzał nasz kapitan Ruszkul za protesty.
14' Krzywicki zwlekał z oddaniem strzału i obrońca przyjezdnych wybił na aut.
20' Z około dwudziestu dwóch metrów Piętka uderzył nad poprzeczką.
23' Żółta kartka dla Ettingera, który faulem naprawił swój błąd.
24' Piłka w siatce Unii po rzucie wolnym Zawiszy. Po tej akcji chorągiewkę podniósł sędzia boczny sygnalizując faul na Krzywickim. Za protesty żółtą kartkę zarobił Bajera.
30' Wrzutkę Tarnowskiego przeciął w sowim polu karnym Ettinger, ale złapał Zawadzki i nic groźnego się nie stało.
32' Róg dla Zawiszy. Warczachowski do Tarnowskiego, czyli akcja byłych Unitów. Pomocnik odegrał do obrońcy po czym ten w fatalny sposób posłał piłkę na aut.
33' Stefańczyk wrzucał, a Tarnowski główką uderzył niecelnie.
38' Po rogu Zawiszy kontrę przeprowadziła Unia, ale rajd Krzywickiego i podanie w pola karne zostało wybite przez obronę.
39' Strzał Tarnowskiego z daleka obronił Zawadzki.
41' Śmieszna sytuacja na boisku. Stefańczyk, gdy piłka była poza boiskiem przewrócił się twierdząc, że zrobił to po uderzeniu przez Krzywickiego. Po zamieszaniu nasz napastnik ujrzał żółtą kartkę, a na trybunach słyszeliśmy gwizdy.
44' Po wrzutce Stefańczyka nad bramką z główki strzelał Bajera.
45+2' Konta Unii w wykonaniu Ruszkula, Mądrzejewskiego i Krzywickiego nie przyniosła efektu.

47' Rajd Tarnowskiego zakończony fatalnym strzałem nad poprzeczką bramki.
48' Po rogu mogliśmy przegrywać. Zawadzki złapał piłkę w ostatniej chwili. Zaraz później kiepską kontrę przeprowadził Krzywicki. Następnie Indywidualną akcję przeprowadził Szczepan i technicznym strzałem z około siedemnastu metrów umieścił piłkę w okienku bramki Unii - 0:1.
52' Bajera prostopadle zagrał do Maziarza, który z siedmiu metrów uderzył lekko po ziemi mając przed sobą tylko bramkarza - 0:2.
55' Tarnowski uderzył nad bramką.
57' Szczepan strzelił z dystansu obok bramki.
59' Maziarz prostopadle do Magdzińskiego, ten wślizgiem trącił futbolówkę, która wyszła za bramkę.
60' Maziarz oddał znaczny strzał obok bramki.
61' Lilo uderzył w poprzeczkę po zagraniu Tarnowskiego.
62' Magdziński za symulowanie karnego dostał żółtą kartkę.
64' Lilo podał do Szczepana, który z dwudziestu metrów bardzo słabo uderzył obok bramki.
65' Magdziński zrobił popis swoich umiejętności po czym z sześciu metrów trafił w boczną siatkę.
66' Mądrzejewski fatalnie zacentrował w pole karne z rzutu wolnego.
70' Wolny dla Zawiszy wykonywał Piętka, po którym główką nad poprzeczką popisał się Warczachowski.
74' Po przyjęciu otrzymanej piłki fatalnie uderzył Krzywicki.
75' Po akcji z Warczachowskim, Lilo uderzył nad bramką.
78' Strzał Stefańczyka z wolnego obronił Zawadzki i mieliśmy rzut rożny dla Zawiszy.
79' Zawadzki naprawił błąd Lisieckiego.
82' Gul fatalnie traci piłkę w polu karnym i następnie fauluje Lilo. Sędzia wskazał na rzut karny.
83' Do piłki podszedł Tarnowski. Były zawodnik Unii strzelił w prawą stronę bramkarza Unii. Zawadzki obronił łapiąc piłkę!
84' Kontra Unii i wywalczony pierwszy róg. Po wrzutce Mądrzejewskiego następny, ale też bez efektu.
89' Mądrzejewski na lewą stronę podaje do Krzywickiego, ten wbiega w pole karne zagrywa do środka, ale tam łapie bramkarz.
90' Krzywicki w kierunku Poznańskiego - ubiega go bramkarz.
90+2' Tarnowski mocno uderza z osiemnastu metrów - broni nasz bramkarz wybijając przed siebie. Dobitkę na pustą bramkę strzałem z pierwszej piłki marnuje Bajos.
90+3' Szal technicznym strzałem w samo okienko ustala wynik meczu - 0:3.

Podsumowując spotkanie, Zawisza wygrał słusznie. Nie zmienia to jednak faktu, iż sędziowie nie byli najmocniejszą stroną meczu. Po tym pojedynku, Unia jest przedostatnia w tabeli. Można zadać sobie pytanie: jak to się stało, że biało-niebiescy ani razu porządnie nie zagrozili bramce Andrzeja Witana z Zawiszy?! W zespole Unii mimo trzech wpuszczonych bramek wyróżnić należy Michała Zawadzkiego. Dobrze zagrali też Jakub Poznański i Paweł Mądrzejewski.