Pójść za ciosem i wygrać z Polonią

• autor: redakcja, 2009-09-04 18:45
Po zwycięstwie nad Elaną piłkarze Unii są w dobrych nastrojach. Dzięki tej wygranej opuścili przecież strefę spadkową. Teraz w ósmej kolejce spotkań naszym piłkarzom przyjdzie zagrać z Polonią Słubice, z którą wygraliśmy dotychczasowe dwa mecze. Czy i tym razem Unia okaże się lepsza od słubickich zawodników? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotę. Początek meczu w Janikowie o godzinie 17:00.

Więcej w rozszerzeniu…
MKS Polonia Słubice powstał w 1945 roku i ma barwy biało-niebiesko-czerwone. Drużyna z Słubic najlepsze miejsce w rozgrywkach ligowych osiągnęła w poprzednim sezonie zajmując osiemnastą lokatę. Mimo zajęcia ostatniego miejsca Polonia utrzymała się dzięki wycofaniu się Kotwicy Kołobrzegi i nie przystąpieniu do rozgrywek Chemika Police. Klub ten zdobył też okręgowy Puchar Polski w 1995 roku. Obecnie drugoligową Polonię trenuje Tomasz Wichniarek. Jest to już drugi szkoleniowiec tego zespołu w ciągu obecnego sezonu. Wcześniej trenerem słubiczan był Marek Czerniawski. Polonia jest na jedenastym miejscu w tabeli, czyli jest sąsiadem Unii. Ma dziesięć punktów (3 wygrane, 1 remis, 3 przegrane). Zdobyła osiem goli, a straciła tyle co Unia, czyli jedenaście. Najskuteczniejszymi strzelcami Polonii są: Paweł Posmyk i Ousmane Sylla. Oboje mają po trzy bramki i są w czołówce strzelców naszej ligi. W ostatniej kolejce Słubice pokonały u siebie Tura Turek 2:1. Ciekawostką jest fakt, że w Polonii gra Emil Anusiewicz. Jest to bramkarz, który przed obecnym sezonem trenował z Unią, jednak nie zdecydował się na przyjście do Janikowa. Piłkarzem naszego najbliższego przeciwnika jest z kolei Robert Gaca. Grał on w Unii jesienią sezonu 2006/2007. Na zapleczu ekstraklasy w naszych barwach zagrał w trzynastu spotkaniach.

Unia po zwycięstwie z Elaną poprawiła sobie nie tylko miejsce w tabeli, ale i humor. Wygląda na to, że trener Zbigniew Kieżun wystawi identyczną jedenastkę jak w Toruniu. Na rezerwie pojawią się natomiast powracający po kontuzjach pomocnicy: Mateusz Nowaczyk i Piotr Nowosielski. Nadal na urazy narzekają: Sebastian Hulisz, Jacek Łukomski i Daniel Kędziora. Wiadomo, że do rozgrywek nadal zgłoszony nie jest Marcin Zaleski. Przynajmniej na razie nie będzie on mógł grać w drugiej lidze. Gdy pojawi się taka możliwość to od razu o tym poinformujemy.

Dotychczasowe mecze Unii z Polonią Słubice:
+ 09.08.2008, Unia – Polonia 1:0 (Mysiak)
+ 21.03.2009, Polonia – Unia 1:2 (Okińczyc – R. Kaźmierczak, Mysiak)

Razem: 2 mecze, 2 wygrane, bramki: 3-1.