Mecz z Rakowem Częstochowa

• autor: redakcja, 2009-09-11 22:07
Jutro Unia pojedzie do Częstochowy, by zagrać spotkanie dziewiątej kolejki piłkarskiej drugiej ligi zachodniej z miejscowym Rakowem. Dla naszych zawodników to kolejna szansa na zdobycie ważnych punktów, które pomogą w opuszczeniu strefy spadkowej. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Więcej w rozszerzeniu…
KS Raków Częstochowa założony w 1921 roku ma barwy czerwono-niebieskie. Klub ten grał kiedyś w Ekstraklasie i był finalistą Pucharu Polski w 1967 roku. Obecnie drugoligowy Raków trenuje Leszek Ojrzyński. Jego drużyna po ośmiu kolejkach zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli (3 wygrane, 2 remisy, 3 porażki). Ma dziewięć strzelonych bramek i sześć straconych. Najskuteczniejszym strzelcem Rakowa jest Tomasz Stefański, który ma trzy gole. W ostatniej kolejce Raków przegrał z Turem Turek 0:1.

Unia po remisie z Polonią Słubice spadła na piętnaste, czyli spadkowe miejsce w tabeli. Wszystkim marzą się więc upragnione trzy punkty, które pomogą załagodzić sytuację. W naszym zespole nie zagrają kontuzjowani: Sebastian Hulisz, Marcin Łojewski, Jacek Łukomski. Ten drugi, który jako ostatni dołączył do zespołu Zbigniewa Kieżuna ma złamaną nogę. Natomiast Hulisz trenuje indywidualnie po kontuzji i przeziębieniu. Łukomski z kolei nadal przygotowuje się do gry podobnie jak Hulisz, czyli samodzielnie. Wszyscy wierzymy, że janikowska drużyna wywiezie jakieś punkty z ciężkiego terenu w Częstochowie.

Dotychczas obie drużyny spotkały się dwa razy. Było to w poprzednim sezonie. Ogólny bilans meczów jest równy.

02.08.2008, Unia – Raków 2:1 (Tarnowski, Warczachowski – Lenartowski)
15.11.2008, Raków – Unia 2:1 (W. Kaźmierczak [s], Korytkowski – Mateusz Nowaczyk)