Unia w drodze do Żagania

• autor: redakcja, 2009-09-18 17:34
Dzisiaj po treningu piłkarze Unii wraz ze sztabem szkoleniowym udali się do Żagania, gdzie jutro o godzinie 11:00 rozpocznie się mecz z tamtejszymi Czarnymi. Jak dotąd w dwóch poprzednich pojedynkach obydwóch drużyn w tamtym sezonie padł remis 1:1.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”.
MKS Czarni Żagań został założony w 1957 roku. Ma barwy czarno-białe. Największym sukcesem tego klubu jest dotarcie do finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 1964/1965. Ponadto Czarni czterokrotnie zdobywali puchar okręgowy. Żagańska drużyna gra obecnie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym odkąd tylko powstała. W poprzednim sezonie utrzymała się w drugiej lidze zachodniej poprzez wygranie baraży z Goplanią Inowrocław. W tym zawodnicy Zbigniewa Smółki spisują się o wiele lepiej. Zajmują piąte miejsce w tabeli. Mają 18 punktów (5 wygranych, 3 remisy, 2 przegrane). Czarni zdobyli piętnaście bramek, a ich najlepszym strzelcem jest Paschal Obinna Ekwueme. Ma on na koncie pięć goli. Oznacza to, że jest w czołówce najskuteczniejszych strzelców ligi. Z kolei zespół Czarnych stracił dziesięć bramek. W ostatnim meczu drużyna czarno-białych przegrała z Turem Turek 0:3.

Unia po porażce z GKS-em Tychy nie może być w dobrych humorach. Nasi zawodnicy przegrali bowiem drugi mecz z rzędu, w którym prowadzili. Porażki te nie pozwoliły na opuszczenie piętnastego, czyli spadkowego miejsca. Bezcennych punktów trzeba będzie szukać więc w Żaganiu. W celu tym nie pomoże na pewno Marcin Dettlaff, który nadal pauzuje za czerwoną kartkę. Nie zagrają też: Sebastian Hulisz (będzie gotowy do gry w następnym meczu) i Jacek Łukomski oraz Adam Lisiecki z powodu kontuzji.

Dotychczasowe mecze obydwóch drużyn:
+ 08.10.2008, Czarni – Unia 1:1 (Dziopa – Gikiewicz)
+ 16.05.2009, Unia – Czarni 1:1 (Nowosielski – Wolak)