dzisiaj: 3633, wczoraj: 11232
ogółem: 51 969 184

Lepsza gra nic nie dała, Unia znów przegrała

• autor: redakcja, 2009-09-26 18:22
Kolejną porażkę odnotowała Unia Janikowo. Tym razem nasi zawodnicy ulegli Ślęzie Wrocław 1:2 (1:1). Mecz rozpoczął się fatalnie. Już w 5' prowadzenie dla gości uzyskał Paweł Kowal wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Wyrównał w 32' Piotr Nowosielski. Od tej minuty Unia zaczęła grać dobrze i zmarnowała mnóstwo znakomitych okazji do zdobycia bramki. Wszystko to zemściło się w 82', kiedy to zwycięską bramkę dla przyjezdnych strzałem z głowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobył Marcin Pruchnicki.

UNIA JANIKOWO - ŚLĘZA WROCŁAW 1:2 (1:1)

0:1 - 5' Paweł Kowal
1:1 - 32' Piotr Nowosielski
1:2 - 82' Marcin Pruchnicki

UNIA JANIKOWO:
Zawadzki - Komsta, Ettinger, Poznański, Bodnar (76' Brzykcy) - Nowosielski, Nowaczyk (86' Hulisz), Dettlaff, Jagielski (81' Łukomski) - Ruszkul, Krzywicki (77' Kordowski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Jarzombek, Wawrzyniak, Gul.

ŚLĘZA WROCŁAW:
Paukszt - Pruchnicki (87' Bortnik), Piwowar, Wójcik, Adamski - Kowal (90+2' Pałys), Flejterski, Jaskólski, Rejmar (82' Kątny) - Szepeta, Donzo (65' Onyekachi).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Zdrojewski.

Sędzia główny meczu: Maciej Mądzik (Kielce).

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...
4' Niecelny strzał zawodnika Ślęzy, który wychodził sam na sam z bramkarzem.
5' Po otrzymaniu prostopadłej piłki między środkowych obrońców Unii Paweł Kowal miał przed sobą już tylko bramkarza i posłał piłkę do siatki uderzając nad nim w sam środek bramki - 0:1.
9' Po akcji lewą stroną boiska, gracz Ślęzy wrzucił w pole karne, gdzie jeden z jego kolegów oddał niecelny strzał z główki.
11' Kowal wychodził sam na sam z bramkarzem, lecz w ostatniej chwili na róg wybił Paweł Ettinger.
18' Za faul żółtą kartką ukarany został Jakub Poznański.
22' W efekcie błędu Poznańskiego strzał, który przeszedł obok okienka bramki Unii oddał Kowal.
25' Strzał z rzutu wolnego Filipa Jagielskiego piąstkował bramkarz gości.
26' Uderzenie z głowy Marcina Krzywickiego złapał golkiper.
27' Piotr Nowosielski ukarany żółtą kartką za odepchnięcie gracza Ślęzy poza boiskiem.
29' Strzał zawodnika gości obroniony przez Michała Zawadzkiego, dobijał jeszcze na pustą bramkę Mohamed Donzo, ale gol nie został uznany, gdyż był spalony.
31' Po dobrej akcji Ślęzy, zawodnik minął Zawadzkiego i wysunął piłkę Donzo, ale ten uderzył fatalnie.
32' Piotr Ruszkul podał do Nowosielskiego. "Mały" poszedł lewą stroną i uderzył z około jedenastu metrów w krótki róg. Bramkarz próbował interweniować, ale piłka pod jego ręką wpadła do bramki! 1:1.
33' Radosław Flejterski uderzył nad poprzeczką .
36' Po wolnym, piłkarz Ślęzy z około trzynastu metrów oddał strzał, który został zablokowany i piłka wyszła na róg. Po tym kornerze były kolejne trzy rzuty rożne. Po tym ostatnim Flejterski oddał strzał nad poprzeczką.
38' Zawadzki został ukarany żółtą kartką za... dyskusje z własnymi obrońcami!
39' Kowal ścinał kąt po lewej stronie i uderzył z około pięciu metrów z ostrego kąta. Zawadzki obronił nogami!
41' Ruszkul nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym, ale sędzia nie podjął żadnej decyzji i gra toczyła się dalej.
42' Po podaniu Ruszkula, Mateusz Nowaczyk z około siedemnastu metrów uderzył z pierwszej piłki obok bramki.
45+1' Doliczona minuta pierwszej połowy meczu, której piłkarze Unii żałują chyba najbardziej. Poznański podał do Nowosielskiego, który błyskawicznie mu odegrał, gdy ten był już w polu karnym. Nasz obrońca nieczysto uderzył i do piłki dopadł Ruszkul, który z pierwszej piłki z około czterech metrów strzelił prosto w Grzegorza Paukszta - bramkarza gości! Ślęza przeprowadziła szybką kontrę. Jeden z jej zawodników minął Marcina Bodnara i z siedemnastu metrów uderzył w słupek.

46' Marcin Dettlaff po akcji rozpoczętej przez Nowosielskiego uderzył w polu karnym z przewrotki, ale obronił bramkarz i był rzut rożny.
49' Nowosielski wykonywał rzut wolny z około czterdziestu metrów. Z trudem piłkę złapał Paukszt.
50' Za faul na "Małym" żółtą kartkę otrzymał Jakub Rejmer.
53' Nowaczyk oddał niecelny strzał z daleka.
54' Dettlaff pięknie dograł do Jagielskiego na lewą stronę. Wychowanek Unii dość dobrze uderzył, a piłka przeszła tuż obok słupka.
55' Krzywicki po wywalczeniu piłki oddał bardzo niecelny strzał w polu karnym z ostrego kąta.
58' Krzywicki pięknie dograł do Nowosielskiego na prawą stronę. "Mały" ścinał kąt, ale jeden z obrońców go wyprzedził i wślizgiem odebrał mu piłkę. Doszedł do tego Ruszkul, ale bez skutku.
60' Brak krycia przez Bartosza Komstę. Goście przeprowadzili akcję, po której jeden z zawodników wbijał piłkę w pole karne. Zawadzki wybronił.
63' Za faul na Rajmerze żółtą kartkę dostał Nowaczyk.
65' Podanie zawodnika Ślęzy w pole karne, lecz innych piłkarz tego klubu nie opanował piłki przed pustą bramką.
69' Daniel Onyekachi technicznie strzelał na bramkę, ale pewnie chwycił Zawadzki.
70' Jagielski źle dośrodkował i Unii przepadła szansa na dobrą akcję.
73' Flejterski z daleka uderzył z rzutu wolnego. Zawadzki pewnie obronił.
75' Po wrzutce Nowaczyka, Krzywicki niecelnie uderzył z główki.
78' Jagielski wychodził sam na sam z bramkarzem. Nie strzelał z kąta, lecz podał, ale Dettlaff nie trafił w piłkę, a Nowosielski uderzył nad poprzeczką. Powinna być bramka dla Unii!
79' Znów doskonała okazja Unii! Tym razem Dettlaff wychodząc sam na sam przegrał pojedynek z Pauksztem.
82' Jacek Łukomski w swym pierwszym kontakcie z piłką fauluje rywala na narożniku pola karnego. Po wrzutce z rzutu wolnego Marcin Pruchnicki pakuje piłkę do siatki strzałem głową. Zawadzki mimo próby interwencji kapituluje... zamiast bramki dla Unii mamy gole dla Ślęzy, ale niewykorzystane sytuacje się mszczą... 1:2.
84' Dettlaff ukarany żółtą kartką za faul brutalny na Flejterskim.
86' Onyekachi z siedemnastu metrów uderzył nad poprzeczką.
88' Nowosielski z daleka uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką.

Niestety... Unia przegrała kolejny mecz. Tym razem widać było walkę i chęci. Po zdobyciu bramki przez Piotra Nowosielskiego, który był zdecydowanie najlepszym graczem naszej drużyny, Unici zaczęli grać dobry futbol. Szkoda tylko zmarnowanych okazji Piotra Ruszkula, Filipa Jagielskiego i Marcina Dettlaffa. Goście to wykorzystali i wywieźli z Janikowa trzy punkty, na które z przekroju całego meczu zasługiwała Unia. Na pochwalę obok Nowosielskiego zasłużyli jeszcze wspomnieni wcześniej Jagielski i Dettlaff oraz Mateusz Nowaczyk. Unia nadal jest na 16. miejscu w tabeli, ale ma już pięć punktów straty do bezpiecznej strefy...