Jutro kolejny mecz

• autor: redakcja, 2009-10-16 21:04
Jutro kolejny mecz rozegra Unia Janikowo. Na własnym boisku siedemnasta drużyna w tabeli podejmie także zagrożoną spadkiem Miedź Legnicę. Faworytem tego spotkania są goście. Wszyscy mamy jednak nadzieje, że nasi piłkarze zdobędą jakieś punkty. Ostatni raz zdobycz punktową odnotowaliśmy ponad miesiąc temu. Ile więc będzie wynosić strata do bezpiecznej strefy po tym meczu? Dowiemy się po spotkaniu, a początek o godzinie 15:00.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”…
ASPN Miedź Legnica powstała w 1971 roku. Barwy naszych najbliższych rywali to kolory: zielony, czerwony i niebieski. Miedź zdobyła kiedyś Puchar Polski oraz kilkakrotnie grała na zapleczu ekstraklasy. Teraz walczy o utrzymanie w drugiej lidze zachodniej. Spośród innych drużyn walczących o zachowanie bytu w II lidze, to właśnie zespół z Legnicy ma największe szanse. Podopieczni Janusza Kudyby zajmują bowiem 15. miejsce i mają 11 punktów. Miedź wygrała 3 mecze, 2 zremisowała i 9 przegrała. W ostatniej kolejce uległa Turowi Turek 0:2. Piłkarze Miedzi strzelili tyle samo bramek co Unia, czyli 14, a stracili o dwie mniej, czyli 28. Najlepszym strzelcem popularnej „Miedzianki” jest Piotr Burski, który ma na swoim koncie sześć goli.

Unia ma siedem punktów straty do strefy bezpieczniej… Nie trzeba więc pisać, że humory naszych piłkarzy są złe. Nasi zawodnicy mają najwięcej porażek w lidze. W sobotę w walce o zmniejszenie straty punktowej zabraknie Marcina Krzywickiego. Najlepszy strzelec Unii nadal odczuwa kontuzję po meczu w Turku. Ostatnio przeziębieni byli Marcin Dettlaff i Piotr Ruszkul. Den drugi, czyli Dettlaff latem mógł trafić do Miedzi.

Poprzednie mecze Unii z Miedzią:
+ 24.07.2004, Unia – Miedź 1:3 (Krysiak – Puchalski, Wawreńczuk, Serkies) – sparing
+ 30.09.2006, Unia – Miedź 1:5 (Kretkowski – Strelec, Wodniok, Ziajka, Misan 2), II liga ogólnopolska
+ 09.05.2007, Miedź – Unia 0:1 (Kubisz), II liga ogólnopolska
+ 13.09.2008, Miedź – Unia 1:0 (Bakrac), II liga zachodnia
+ 24.04.2009, Unia – Miedź 0:0, II liga zachodnia

Razem: 5 spotkań, 1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki, bramki: 3-9.