dzisiaj: 4385, wczoraj: 12442
ogółem: 52 223 043

Trzy punkty odjeżdżają do Legnicy

• autor: redakcja, 2009-10-17 16:54
Niestety, ale i tym razem nie będziemy oryginalni. Unia znów przegrała, tym razem na własnym boisku z zespołem Miedzi Legnica 2:3 (0:1). Mimo dwóch bramek Piotra Ruszkula, to biało-niebiescy ciągle musieli gonić wynik. Prowadzenie dla gości uzyskał w 17' Patryk Musiałowski i do przerwy wynik nie uległ zmianie. W 66' wynik na 2:0 podwyższył Łukasz Zagdański i wydawało się, że przegramy ten mecz z kretesem. Nadzieje przywrócił na minutę przed końcem Ruszkul, jednak tylko na kolejne dwie minuty, kiedy to trzeciego gola na konto Miedzianki dołożył najlepszy strzelec legniczan - Piotr Burski. I choć wydawało się, że takim wynikiem skończy się mecz, to jednak w czwartej minucie doliczonego czasu gry rozmiary porażki ponownie zmniejszył Ruszkul.

UNIA JANIKOWO:
Jarzombek - Komsta, Ettinger, Poznański, Brzykcy - Nowaczyk, Łukomski (82' Jagielski) - Nowosielski, Mądrzejewski, Dettlaff - Ruszkul.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Zawadzki, Wawrzyniak, Hulisz, Lisiecki, Kordowski.

MIEDŹ LEGNICA:
Burandt - Spaczyński, Tworek, Bakrac, Czuryło (46' Zagdański) - Musiałowski, Gawlik, Garuch (86' Kardela), Kovalchuk (76' Łodyga) - Ochota (81' Ogórek), Burski.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dzhuldionov, Łysak, Syska.

Sędzia główny: Artur Aluszyk (Szczecin).

Opis spotkania w rozszerzeniu...
3’ Faulowany był Paweł Mądrzejewski. Sam poszkodowany uderzył z wolnego z około 21 metrów. Strzał pewnie złapał bramkarz Miedzi.
6’ Mądrzejewski wykonywał rzut wolny, a w polu karnym Jakub Poznański niecelnie uderzył z główki.
10’ Faul na Piotrze Nowosielskim. Unia szybko rozegrała rzut wolny, po którym „Mały” wrzucił w pole karne, gdzie doszło do zamieszania, ale bez efektu bramkowego.
12’ Zablokowany strzał Mądrzejewskiego i piłka wyszła na róg, bo nim było groźnie pod bramką Miedzi. 13’ Po aucie Piotr Ruszkul zagrał do Jacka Łukomskiego, który oddał fatalny strzał zza pola karnego.
17’ Paweł Ettinger nie sięgnął piłki głową i goście wyszli na czystą pozycję. Piotr Burski z lewej strony pola karnego podał na prawą stronę, gdzie nie pilnowany Patryk Musiałowski strzałem po ziemi w długi słupek zdobywa bramkę na 0:1.
18’ Po rogu Miedzi, jeden z jej zawodników oddał techniczny strzał daleko obok słupka.
22’ Fatalny strzał Mateusza Nowaczyka z dalekiej odległości.
25’ Po rogu Miedzi, Piotr Czykyło uderzył z dystansu obok bramki.
31’ Ładna akcja Unii. Nowosielski do Ruszkula, który odegrał mu w polu karnym, a ten wbijał na piąty metr w polu karnym, ale wybili obrońcy i był tylko róg.
34’ Paweł Ochota zza pola karnego uderzył nad bramką.
37’ Róg dla Unii. Złe rozegranie, ale po chwili Marcin Dettlaff dograł do Nowosielskiego, który wrzucił w pole karne. Po dośrodkowaniu minimalnie obok bramki z główki strzelał Poznański.
39’ Nowosielski centrował z wolnego w pole karne, gdzie po strzale Ruszkula piętą, piłka wyszła na róg, gdyż wybili obrońcy.

47' Dettlaff z wolnego uderzył w mur. Dobitka naszego lewego pomocnika także trafiła w zawodników gości.
48' Marcin Garuch fatalnie uderzył zza pola karnego obok bramki.
50' Za brutalny wślizg od tyłu na Garuchu, Ruszkul otrzymał żółtą kartkę.
52' Mądrzejewski centrował z wolnego. W polu karnym po główce Ettingera i zawodnika gości piłkę złapał bramkarz.
53' Po indywidualnej akcji Nowosielskiego i jego pięknym strzale piłkę złapał golkiper, ale ją ''wypluł'' z rąk lecz z dobitką nie zdążył Ruszkul, gdyż Grzegorz Burandt chwycił futbolówkę.
54' Strzał z kąta bronił Rafał Jarzombek i sytuację opanowała nasza obrona.
58' Mądrzejewski prostopadle dograł do Ruszkula. Kapitan Unii nie strzelił gola w sytuacji sam na sam, lecz posłał piłkę kilka metrów obok bramki będąc w polu karnym!
61' Marcin Brzykcy zza pola karnego - bronił bramkarz!
62' Nowaczyk po ziemi zza szesnastki - tuż obok słupka... Zaraz po tym Musiałowski będąc w polu karnym uderzył lekko i fatalnie.
65' Poznański ukarany żółtą kartką za zagranie ręką przy przyjęciu piłki, której praktycznie nie było.
66' Przez tą sytuację był rzut wolny. Vojislav Bakrac uderzył mocno po ziemi. Piłkę źle przyjął w polu karnym Nowaczyk i dopadł do niej Łukasz Zagdański, który strzałem w środek bramki z około 5 metrów pokonuje Jarzombka - 0:2.
67' Za faul na Garuchu żółtą kartkę otrzymał Nowaczyk.
68' Bramka dla Miedzi nie uznana, gdyż był spalony.
69' Jarzombek broni mocny strzał przerzucając piłkę nad poprzeczkę i był tylko rzut rożny.
70' Musiałowski uderzył nad poprzeczką.
73' Garuch ukarany żółtą kartką za faul na Mądrzejewskim.
76' Mateusz Gawlik z około 40 metrów strzelił nad poprzeczką bramki Unii.
78' Zagdański fatalnie strzelił z dość ostrego kąta.
80' Nowosielski do Ruszkula, ten sam na sam, ale po jego strzale piłkę złapał bramkarz. W następnej akcji w kontrataku Garuch ośmieszył obronę Unii i strzelił będąc sam na sam z golkiperem z około 5 metrów. Jarzombek nogą obronił i był rożny.
81' Po roku gracz Miedzi niecelnie strzelał z główki.
82' Wysoko nad poprzeczką z wolnego strzelał Nowosielski.
84' Za przepychanki żółtą kartką ukarany dostał Burski z Miedzi.
85' Nowaczyk strzelał zza pola karnego. Piłka po rykoszecie zmierzała do bramki, lecz w ostatniej chwili na róg wybił z kłopotami bramkarz Miedzi.
86' Nowaczyk zza szesnastki strzelił nad bramką.
89' Po podaniu Nowaczyka, Ruszkul znalazł się tylko przed bramkarzem i płaskim strzałem zdobył kontaktową bramkę - 1:2. W następnej akcji za protesty żółtą kartkę zobaczył Marcin Ogórek.
90+1' Po błędzie Bartosza Komsty, goście Burski wyszedł sam na sam z Jarzombkiem i nie dał mu szans na skuteczną interwencję strzelając po długim słupku - 1:3.
90+2' Burski za zbyt długie cieszenie się z bramki dostaje żółtą kartkę.
90+4' Poznański podaje w kierunku Ruszkula, piłka po rykoszecie w ostateczności trafiła do naszego kapitana, który strzałem pop poprzeczkę z około 16 metrów zdobył bramkę na 2:3. Od razu po golu sędzia zakończył mecz.

Kolejna, siódma porażka z rzędu naszych piłkarzy. Ponad to powiększona strata punktowa do bezpiecznego miejsca z siedmiu na osiem punktów.

Mimo wszystko wyróżnić można Ruszkula. W bramce dobrze spisywał się Jarzombek. Nieźle grali też Nowosielski i Mądrzejewski.

W meczu nie mogli zagrać z powodu choroby: Marcin Bodnar i Szymon Gul.

W następnym meczu pauzować będzie Nowaczyk.