Unia zagra z liderem

• autor: redakcja, 2009-10-23 16:12
Jutro nie w Radzionkowie, a w Bytomiu o 13:00 rozpocznie się mecz, w którym Unia zmierzy się z liderem – Ruchem. Spotkanie to można określić mianem pojedynek Dawida z Goliatem, gdyż nasi zawodnicy zajmują dopiero siedemnaste miejsce i mają aż osiem punktów starty do strefy bezpiecznej. Jak dotąd Unia ani razu nie zagrała z Ruchem, więc nie można mówić o wynikach z historii. Warto odnotować jednak, że jutrzejszy nasz przeciwnik jest beniaminkiem ligi.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”…
KS Ruch Radzionków powstał w 1919 roku. Barwami klubu są kolory żółto-czarne. Największym sukcesem klubu jest zajęcie szóstego miejsca w Ekstraklasie. Było to w sezonie 1998/1999. Obecnie beniaminek drugiej ligi zachodniej prowadzony przez Rafała Góraka jest liderem tabeli. Ma 32 punkty (9 zwycięstw, 5 remisów, 1 porażka). Przegrał najmniej spotkań w lidze! Ruch zdobył 32 bramki, a stracił 13. Najlepszym strzelcem żółto-czarnych jest Piotr Gierczak, który ma osiem goli i jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców. W ostatnim meczu Ruch zremisował w Turku 0:0. W zespole z Radzionkowa nie zagrają czołowi gracze: Gierczak z powodu kartek i Adam Kompała z powodu kontuzji.

Unia po ostatniej porażce zwiększyła swoją stratę do bezpiecznego miejsca. Teraz wynosi ona aż osiem punktów. W spotkaniu z Ruchem podopieczni Zbigniewa Kieżuna wciąż będą musieli sobie radzić bez najlepszego strzelca Marcina Krzywickiego. Jest jednak szansa, że „Krzywy” pojawi się na boisku pod koniec jesieni. W Radzionkowie zabraknie także pauzującego za cztery żółte kartki Mateusza Nowaczyka. W ostatnim czasie na przeziębienie narzekali defensorzy: Marcin Bodnar i Szymon Gul. Lekką kontuzję z kolei odczuwał Sebastian Hulisz. W Unii na pewno nie zagra Jacek Łukomski, któremu odnowiła się kontuzja. Ciekawostką jest fakt, iż Rafał Jarzombek jest wychowankiem Ruchu Radzionków.