dzisiaj: 5484, wczoraj: 11408
ogółem: 51 959 803

Jest zwycięstwo!

• autor: redakcja, 2009-10-31 16:08
Długo oczekiwane zwycięstwo, w tym pierwsze przed własną publicznością, odniosła Unia Janikowo. Biało-niebiescy pokonali wyżej notowany Bałtyk Gdynia 2:1 (1:0). Bramki dla Unii zdobyli Marcin Dettlaff celną główką po dośrodkowaniu Pawła Mądrzejewskiego oraz Filip Jagielski po podaniu Piotra Nowosielskiego, robiąc tym sobie znakomity prezent na wczorajsze osiemnaste urodziny. Honorowego gola dla gości strzelił Dariusz Kudyba.

UNIA JANIKOWO - BAŁTYK GDYNIA 2:1 (1:0)

1:0 - 43' Marcin Dettlaff
2:0 - 60' Filip Jagielski
2:1 - 68' Dariusz Kudyba

UNIA JANIKOWO:
Zawadzki - Komsta, Ettinger, Gul, Brzykcy - Dettlaff, Hulisz (74' Nowaczyk) - Nowosielski, Mądrzejewski (82' Kordowski), Jagielski - Ruszkul (90+2' Lisiecki).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Jarzombek, Wawrzyniak, Bodnar.

BAŁTYK GDYNIA:
Chamera - Adamus (79' Szweda), Drzymała (88' Kozerkiewicz), Granosik - Kamiński (46' Pięta), Kudyba, Nadolny, Pietrzyk, Wasielewski - Zybert, Riebandt (81' Florek).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Grubba, Byczkowski.

Sędzia główny: Marcin Muszyński (Łódź).

Więcej w rozwinięciu...
1’ Róg dla Bałtyku, po dośrodkowaniu faulowany był zawodnik Unii.
3’ Jeden z graczy gości minął łatwo Pawła Ettingera i oddał strzał z narożnika pola karnego nad poprzeczką.
5’ Po rogu dla Bałtyku jeden z jego zawodników oddał potężny strzał będąc w polu karnym, który przeszedł obok okienka bramki Unii.
12’ Po rzucie rożnym strzał ze szczupaka oddał gracz Bałtyku i był kolejny korner. Tym razem drugie uderzenie główką Bartłomieja Granosika złapał bramkarz.
20’ Piotr Nowosielski zagrał do Pawła Mądrzejewskiego. Akcję zakończył „Mały” strzałem zza pola karnego. Piłkę przed siebie odbił Michał Chamera, ale nikogo z Unii nie było w pobliżu.
23’ Nowosielski przerzucił do Filipa Jagielskiego, ten odegrał do Mądrzejewskiego, który oddał strzał zablokowany przez obrońcę i był korner dla Unii. Wrzucał popularny „Pawlak”, a głową strzelił Marcin Brzykcy. Uderzenie lewego obrońcy Unitów wybronił Chamera. Po tym Bałtyk przeprowadził kontrę, po której oddał niecelny strzał z dość daleka.
28’ Żółta kartka dla Dawida Zyberta za uderzenie podczas walki o piłkę Nowosielskiego.
29’ Strzał Bartosza Komsty z daleka był bardzo niecelny.
33’ Strzał Błażeja Adamusa z około 35 metrów zmierzał w okienko, lecz Michał Zawadzki wykonał paradę i zdołał złapać piłkę!
38’ Mądrzejewski do Nowosielskiego na prawą stronę, ten po ziemi w pola karne, gdzie do piłki nie doszedł Piotr Ruszkul, choć miał ciężko.
41’ Po rogu wielkie zamieszanie pod bramkę Unii. Brzykcy wybił piłkę, która zmierzała do siatki przewrotką. Później wszystko wyjaśnił Mądrzejewski.
42’ Kontra Unii… Nowosielski do Mądrzejewskiego, który wychodził sam na sam Chamerą. Bramkarz wyszedł i skrócił kąt, a gracz Janikowa lekko po ziemi posłał piłkę daleko obok bramki.
43’ Dośrodkowanie Mądrzejewskiego z rzutu rożnego strzałem główką na bramkę zamienił Marcin Dettlaff -1:0!
45+1’ Znakomita szansa na podwyższenie wyniku zmarnowana. Po zagraniu Mądrzejewskiego, Nowosielski w sytuacji sam na sam trafił tylko w boczną siatkę…

49’ Strzał odbijający się do ziemi z siedemnastu metrów łapie Zawadzki.
50’ Po główce zawodnika Bałtyku piłka trafiła w poprzeczkę i wyszła za bramkę.
54’ Michał Pietrzyk z rzutu wolnego trafił w mur.
56’ Wojciech Pięta zagrał do Łukasza Nadolnego, który uderzył zza pola karnego. Strzał na róg sparował Zawadzki. Po kornerze i główce naszego gracza mógł być gol samobójczy. Na szczęście tylko róg…
58’ Faul Sebastiana Hulisza. Strzał z wolnego bronił bramkarz Unii.
61’ Mądrzejewski znakomicie wypatrzył „Małego”. Nowosielski pięknym rajdem położył kilku rywali i wystawił piłkę Jagielskiemu. Wychowanek Unii strzałem z pierwszej piłki w samo okienku podwyższył na 2:0!
62’ Pięta po zamieszaniu po rzucie rożnym uderzył nad poprzeczką.
63’ Strzał gości zablokowany przez Komstę.
64’ Strzał zza pola karnego bronił Zawadzki.
68’ Dariusz Kudyba otrzymał piłkę w polu karnym i będąc tylko przed bramkarzem przerzucił nad nim piłkę, która wpadła do siatki – 2:1.
71’ Strzał gości z daleka na wysokości ponad metra przeszedł minimalnie obok bramki.
72’ Zawadzki piąstkował po rzucie rożnym kończąc zagrożenie pod naszą bramką.
74’ Do wrzutce z wolnego strzał główką przeszedł nad poprzeczką Unii.
79’ Po rożnym pikę nieczysto wybił Zawadzki, a sytuację wyjaśnił Ruszkul.
80’ Żółta kartka dla Nowosielskiego za protesty dotyczące pozycji spalonej zawodnika Unii.
84’ Żółta kartka dla Pietrzyka za faul na Nowosielskim.
87’ Bartłomiej Szweda zdobył bramkę, ale wcześnie przyjął piłkę ręką. Gol nie został uznany.
89’ Po rożnym dla Bałtyku wielkie zamieszanie. Doszło do przepychanki Zawadzkiego z Mateuszem Kozerkiewiczem. Obaj ukarani zostali żółtymi kartkami.
90+1’ Wielkie zamieszanie pod bramką Unii po dośrodkowaniu z wolnego. W ostateczności sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Bałtyk zatonął w Jeziorze Pakoskim. Tak można podsumować dzisiejszy mecz, który zasłużenie wygrała Unia 2:1! Warto napisać, iż w tej chwili spadają tylko dwie drużyny (MKS pozycja bezpieczna, a GKS pozycja spadkowa). Do 16. miejsca tracimy jeden punkt, do 15. pięć, a do 14. osiem. Unia nadal jest 17.

Na największą pochwałę zasługują dziś Marcin Dettlaff i Filip Jagielski. Warto wyróżnić też Michała Zawadzkiego, Piotra Nowosielskiego i Pawła Mądrzejewskiego.

Po zejściu z boiska Piotra Ruszkula - kapitanem był Marcin Dettlaff.