dzisiaj: 11137, wczoraj: 13432
ogółem: 52 217 353

Jednobramkowy rewanż Olimpii

• autor: redakcja, 2009-11-07 14:02
Olimpia Grudziądz zrewanżowała się za porażkę na własnym boisku i wygrała w Janikowie z Unią 1:0 (0:0) w derbach regionu. Jedyną bramkę dla przyjezdnych strzelił Bartłomiej Kowalski w 54 minucie meczu. Podsumowując spotkanie, remis nie krzywdziłby żadnej z drużyn, gdyż obie jedenastki grały dość wyrównanie i toczyły twarde boje w środkowej części boiska. Spowodowało to, że mało było czystych sytuacji podbramkowych, a częściej kibice mogli oglądać strzały z dalekiej odległości. Niestety przez fatalny błąd naszej defensywy Unici stracili dziś bardzo ważny punkt...

UNIA JANIKOWO - OLIMPIA GRUDZIĄDZ 0:1 (0:0)

0:1 - 54' Bartłomiej Kowalski

Unia Janikowo:
Zawadzki - Komsta, Ettinger, Gul, Brzykcy - Hulisz (46' Krzywicki), Dettlaff - Nowaczyk, Mądrzejewski (72' Poznański), Jagielski (81' Lisiecki) - Ruszkul.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Jarzombek, Bodnar, Wawrzyniak, Kordowski.

Olimpia Grudziądz:
Osiecki - Trachimowicz, Brede, Rogalski, Skowroński - Pawlak, Kościukiewicz, Domżalski (83' Koczur), Kowalski - Sulej (90+4' Zarembski), Kobus (88' Jakóbiak).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Pytkowski, Simson, Pieceluk, Adamczyk.

Sędzia główny: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin).

Więcej w rozszerzeniu...
6’ Paweł Mądrzejewski z około 23 metrów oddał silny strzał po ziemi. Daniel Osiecki wybronił to uderzenie i był pierwszy rzut rożny dla Unii.
10’ Zbigniew Kobus będąc w polu karnym uderzył niecelnie z pierwszej piłki. Chwilę po tej akcji kolejna sytuacja Olimpii… Grzegorz Domżalski z daleka strzelił po ziemi obok bramki.
14’ Kobus oddał niecelny strzał zza pola karnego.
15’ Sebastian Hulisz dograł do Piotra Ruszkula, który padł na ziemię w polu karnym… Gra toczyła się dalej…
19’ Hubert Kościukiewicz
ukarany żółtą kartką za faul na Huliszu w środkowej części boiska.
20’ Ucierpiał Bartosz Komsta, lecz Olimpia grała dalej… Przemysław Sulej podał do Kobusa a ten wychodząc sam na sam z bramkarzem z około 16 metrów trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Dobitkę innego piłkarza z trudem wybronił Michał Zawadzki.
23’ Mądrzejewski dośrodkował z rzutu wolnego, lecz piłka w efekcie wyszła poza plac gry.
25’ Po faulu Marcina Brzykcego był rzut wolny dla Olimpii. Mariusz Pawlak protestował twierdząc, że obrońca Unii powinien zostać ukarany i na skutek dyskutowania z sędzią ujrzał żółtą kartkę.
27’ Po dobrej akcji Unii Mądrzejewski oddał strzał na bramkę Osieckiego. Po rykoszecie interweniował bramkarz Olimpii. Wcześniej ucierpiał Ruszkul.
29’ Marcin Dettlaff ukarany żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry z rzutu wolnego.
31’ Grzegorz Skowroński w dogodniej sytuacji zamiast strzelać próbował podawać… Nikt nie doszedł do piłki, a Brzykcy niepotrzebnie wybił na aut.
34’ Akcja Unii. Mateusz Nowaczyk wbijał piłkę w pole karne, ale wybili obrońcy. Kontra gości. Domżalski posyła piłkę w kierunku bramki. Zawadzki próbował interweniować, ale piłka wyszła poza linię końcową boiska. Sędzia główny wskazał na róg, a boczny prawidłowo na „piątkę”. W ostateczności Olimpia wykonywała rzut rożny.
35’ Domżalski za zatrzymanie akcji Unii ręką ujrzał żółtą kartkę. Po wrzutce z wolnego, w polu karnym piłkę ręką przyjął Ruszkul i goście wznawiali grę.
36’ Kobus oddał fatalny strzał.
37’ Z narożnika pola karnego niecelnie uderzył Sulej.
40’ Fatalny strzał w wykonaniu Kobusa.

50’ Nowaczyk posłał piłkę w kierunku bramki Olimpii, gdzie główką futbolówki nie sięgnął Filip Jagielski.
52’ Pawlak oddał strzał na bramkę Unii. Na szczęście zablokowany, ale do piłki doszedł jeszcze jeden z zawodników Olimpii, który wbijał ją w pole karne, ale wyszła ona na aut.
54’ Komsta wybił główką piłkę z linii bramkowej na jedenasty metr, jednak za chwilę futbolówkę przejął Bartłomiej Kowalski. Wydawało się, że sytuację opanowali: Zawadzki z Pawłem Ettingerem, jednak Kowalski wykorzystał ich fatalne nieporozumienie i z około pięciu metrów skierował piłkę do siatki nad poprzeczką – 0:1.
55’ Po zagraniu piętą przez Marcina Krzywickiego strzał nad bramką zza pola karnego oddał Mądrzejewski.
56’ Brzykcy ukarany żółtą kartką.
58’ Strzał Dettlaffa trafił w stojącego w polu karnym Mądrzejewskiego.
61’ Strzał Suleja z około siedmiu metrów zablokowali obrońcy i był róg. Po rożnym nad poprzeczką główką piłkę przeniósł Kościukiewicz.
62’ Szymon Gul „zarobił” żółtą kartkę za nieprzepisowe powstrzymanie Kowalskiego niedaleko pola karnego. 64’ W polu karnym Unii leżał Ruszkul. Ettinger wybijając piłkę trafił w Gula, futbolówka trafiła pod nogi Kowalskiego, który nieczysto trafił w piłkę.
74’ Sulej z osiemnastu metrów uderzył minimalnie obok bramki Zawadzkiego.
77’ Kościukiewicz oddał strzał. Piłkę po rykoszecie nogą wybronił Zawadzki. Zaraz po tej akcji Domżalski technicznie strzelił nad bramkarzem Unii. Piłkę wpadającą do bramki wybił… Kobus. Gracz Olimpii miał doskonałą okazję, lecz wpadł na słupek. Następnie Ettinger ujrzał kartkę koloru żółtego za faul na Pawlaku.
78’ Kobus z wolnego. Bronił Zawadzki.
79’ Mateusz Trachimowicz ukarany żółtą kartką za faul na Ruszkulu.
87’ Brzykcy zza pola karnego uderzył w środek bramki, jednak wprost w Osieckiego.
89’ Z rzutu wolnego techniczny strzał w wykonaniu Gula, jednak bramkarz gości bez problemów.
90+1’ Dettlaff z około 22 metrów po ziemi, ale broni Osiecki.
90+2’ Strzał Adama Lisieckiego zza pola karnego przeszedł wysoko nad poprzeczką.
90+4’ Żółta kartka dla Osieckiego za opóźnianie gry.

Niestety, ale nasi piłkarze musieli pogodzić się z bolesną porażką. Nikt z Unitów nie potrafił wyróżnić się podczas tego meczu. Widoczne było to, że nie mógł zagrać Piotr Nowosielski. W kolejnym spotkaniu on już będzie mógł wystąpić, ale pauzować będą musieli: Marcin Brzykcy i Paweł Ettinger.