dzisiaj: 5526, wczoraj: 12442
ogółem: 52 224 184

Sparingpartner – Unia Solec Kujawski

• autor: redakcja, 2010-02-05 14:42
Kolejnym sparingpartnerem będzie, jak wszyscy wiemy Unia Solec Kujawski. Postanowiliśmy przedstawić bliżej sylwetkę naszego najbliższego rywala.

KS Unia Solec Kujawski, który został założony w 1924 roku jest obecnie liderem czwartej ligi kujawsko-pomorskiej. Zespół ten ma na koncie 39 punktów (13 zwycięstw, 0 remisów, 2 przegrane). Unia strzeliła w lidze 37 goli, a straciła tylko 8. Trenerem klubu z Solca Kujawskiego jest Dariusz Porbes, który był kilkakrotnie wymieniany jako kandydat na szkoleniowca janikowskiej drużyny. Ponadto barwy czwartoligowca reprezentują testowani latem w biało-niebieskich: Adam Wiśniewski i Sebastian Mędlewski. A także sprawdzany kilka lat temu Przemysław Boldt i były zawodnik Marcin Grzelak.

Ponieważ odwołany został sparing z GKS-em Bełchatów występującym w Młodej Ekstraklasie, dla naszej Unii będzie to dopiero drugi sparing w tym roku. W pierwszym niespodziewanie ulegli Noteciance Pakość 1:2.

Warto dodać, iż nasz zawodnik – Marcin Brzykcy w sezonach 2005/2006 i 2006/2007 reprezentował barwy Unii Solec Kujawski.

Do sparingu pomiędzy naszą Unią, a tą ze Solca Kujawskiego doszło też latem. Wtedy na boisku w Janikowie biało-niebiescy pokonali gości 2:1. Wówczas pierwszą bramkę dla przyjezdnych strzelił Mędlewski w 29 minucie. Wyrównał Łukasz Ślifirczyk w 37 minucie, który obecnie jest bez klubu, a odszedł z Polonii Bytom – co oznacza, że jedyną polską drużyną popularnego „Śliwy” może być tylko Unia. Wynik meczu na dziewięć minut przed końcem ustalił Adam Lisiecki strzałem z rzutu karnego.

Jutrzejszy mecz zostanie rozegrany o godzinie 14:00 w Bydgoszczy.