Unia ze sponsorami powalczy o utrzymanie

• autor: redakcja, 2010-02-11 22:04
Sytuacja w Unii znacznie się poprawiła. W ostatnich dniach chęć wspierania naszego klubu wyraziło kilka nowych firm. Prowadzone są rozmowy ze sponsorami. Prawdopodobnie więcej szczegółów na ten temat poznamy w nadchodzącym tygodniu. Wiele wskazuje na to, że zespół wzmocnią kolejni piłkarze.

Nasi piłkarze ciężko trenują. Dzisiaj do Janikowa wrócił  Marcin Dettlaff, który przez ostatnie dni leczył kontuzję kostki w Gdańsku. Pomocnik ten nie brał jednak udziału w treningu biało-niebieskich. Do Polski przyleciał już też kadrowicz Sebastian Hulisz

Raczej nie należy spodziewać się już jakichś ewentualnych ubytków w składzie. Bardzo możliwe, że po Grzegorzu Brzezińskim do Unii przyjdą kolejni piłkarze. Wiadomo jest, że celem priorytetowym jest pozyskanie nowego bramkarza. W tej chwili na testach przebywają wychowankowie: Mateusz Biernacki i Maciej Buzała. Z ewentualnej gry w Unii zrezygnował Tomasz Młynarek. Cały czas trener Tomasz Mazurkiewicz zainteresowany jest przyjściem do klubu Radosława Hołubca. Ponadto na kandydata na grę miedzy słupkami janikowskiej bramki typuje się też Łukasza Zapałę z Zawiszy Bydgoszcz.

Możliwy jest też powrót do Unii Łukasza Ślifirczyka. Popularny „Śliwa” po odejściu z Polonii Bytom był na testach w słowackim pierwszoligowcu. Teraz ma próbować sił w innym klubie zza granicy. Był także na rozmowach w Janikowie. Jeżeli nasz klub będzie stać na grę tego napastnika w Unii to powinien okazać się sporym wzmocnieniem. Na pewno przyjście Ślifirczyka podniosłoby jakość naszej kadry. Obecnie jedynym optymalnym napastnikiem jest Marcin Krzywicki. W sparingach znów jako atakujący gra Piotr Nowosielski. Ponadto testowani są wychowankowie klubu: Mariusz Gabrych, Dominik Jelonek i Marcin Zaleski.