dzisiaj: 2033, wczoraj: 13058

Unia wygrała po raz kolejny

• autor: redakcja, 2010-02-13 17:07
Unia Janikowo wygrała w Toruniu z Wdą Świecie 3:0. Pierwszego gola w meczu zdobył Piotr Nowosielski. Piłkarze oby dwóch drużyn do szatni schodzili przy stanie 1:0. W drugiej połowie bramkę na 2:0 strzelił Łukasz Ślifirczyk. Zdobywanie goli w tym meczu zakończył nasz wychowanek, który jest testowany - Maciej Sirko.  Zawodnicy trenera Tomasza Mazurkiewicza wygrali drugi raz z rzędu. Na pewno kibiców janikowskiej drużyny ucieszyła wiadomość, że w Toruniu zagrał w naszym zespole wspomniany wcześniej Ślifirczyk. Ponadto po raz pierwszy sztab szkoleniowy mógł przyjrzeć się grze Łukasza Zapały i Jakuba Redmanna.

UNIA JANIKOWO - WDA ŚWIECIE 3:0 (1:0)

1:0 - 18' Piotr Nowosielski
2:0 - 47' Łukasz Ślifirczyk
3:0 - 82' Maciej Sirko

Unia Janikowo:
Zapała (46' Buzała) - Komsta (46' Wawrzyniak), Poznański, Ettinger (46' Hulisz), Brzykcy (67' Redmann) - Lisiecki (46' Ślifirczyk), Brzeziński (76' Polehojko), Mądrzejewski, Jagielski (78' Sirko) - Nowosielski (73' Gabrych), Krzywicki (67' Jelonek).

Trener Tomasz Mazurkiewicz skorzystał ze wszystkich zawodników, których miał do dyspozycji w Toruniu. Nie zagrał tylko dochodzący do pełnej sprawności po kontuzji Marcin Dettlaff. Niestety do drużyny nie dojechał dziś Radosław Hołubiec, ale powinien on pojawić się w poniedziałek na treningu.

Dzisiaj po raz pierwszy w janikowskich barwach zagrali testowani:
- Jakub Redmann (1988, obrońca, Goplania Inowrocław)
- Łukasz Zapała (1989, bramkarz, Zawisza Bydgoszcz)

Przy okazji informujemy, że w zamian sparingu z Górnikiem Łęczna, nasza drużyna zmierzy się we wtorek z Unią Swarzędz. Mecz ten odbędzie się we Wągrowcu.

Wracając do meczu z Wdą, to Unia była zespołem posiadającym optymalną przewagę. W 18' Paweł Mądrzejewski dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Po zamieszaniu Grzegorz Brzeziński dograł do Piotra Nowosielskiego, który strzałem z główki otworzył wynik spotkania. Na 2:0 tuż po przerwie podwyższył Łukasz Ślifirczyk pewnie wykończając koronową akcję naszej drużyny. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego na listę strzelców wpisał się Maciej Sirko, który po wywalczeniu piłki w polu karnym, ze stoickim spokojem posłał ją do siatki strzałem w długi róg.

Pomijając sytuacje, po których padały bramki, to klarownych okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali: Filip Jagielski, Marcin Krzywicki i Nowosielski.

Na pochwałę zasługuje cały zespół. Mimo niewielu sytuacji Wdy Świecie z obowiązków dobrze wywiązali się bramkarze. Przyzwoicie wypadła też linia obrony kierowana przez Jakuba Poznańskiego. Po przerwie lekko kontuzjowanego Pawła Ettingera w roli stopera zastąpił Grzegorz Brzeziński, który równie dobrze zagrał w środku pola. Pozytywnie na zespół wpłyną też Łukasz Ślifirczyk, który wzmocnił siłę ognia. Zarówno w ataku, jak i na prawym skrzydle świetnie radził sobie Piotr Nowosielski.

Podsumowując powoli zaczynają pojawiać się efekty ciężkiej pracy, której owocem miejmy nadzieje okaże się utrzymanie w drugiej lidze.