Jutro kolejny sparing

• autor: redakcja, 2010-02-15 23:14
Już jutro nasi piłkarze rozegrają kolejny sparing. Po porażce z Notecianką Pakość i zwycięstwach z Unią Solec Kujawski oraz z Wdą Świecie biało-niebieskich czeka mecz z Unią Swarzędz. Spotkanie z wielkopolskim trzecioligowcem rozpocznie się o godzinie 12:00 we Wągrowcu.

SKS Unia Swarzędz powstał w 1921 roku. Ma barwy niebiesko-białe. Obecnie trenerem swarzędzkiego klubu jest Andrzej Ostański. Wcześniej, również w tym sezonie szkoleniowcem Unii był Damian Salwin i Eugeniusz Samolczyk. Klub ten jest obecnie na czwartym miejscu z 29. punktami na koncie. Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Hercog, który ma dziesięć goli. W rundzie jesiennej barwy Unii Swarzędz reprezentowali m.in. Radosław Hołubiec, który jest bliski przejścia do naszego klubu i Szymon Moszczyński, który był kilka tygodni temu na testach w Janikowie. Ponadto w Swarzędzu grają przymierzani niegdyś do naszej Unii: Dariusz Cudny i Paweł Lisiecki. Warto też dodać, że w przeszłości w Unii Swarzędz jako trener pracował obecny szkoleniowiec Unii Janikowo – Tomasz Mazurkiewicz.

Dzisiaj na treningu naszej drużyny pojawiło się 22. zawodników. Indywidualnie trenował Paweł Ettinger, który jest lekko kontuzjowany po sparingu w Toruniu i na pewno nie zagra w jutrzejszej rywalizacji z Unią Swarzędz. W meczu tym nie wystąpi także Marcin Dettlaff. Ten z kolei dzisiaj trenował już na pełnych obrotach, ale sztab szkoleniowy postanowił, że pomocnik powinien jeszcze odpocząć od gry, gdyż lepiej nie ryzykować odnowieniem urazu. Na treningu zabrakło dziś Tomasza Wawrzyniaka.

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, dzisiaj w Janikowie trenował Hołubiec. Oprócz niego pojawili się inni testowani piłkarze: Maciej Buzała, Dominik Jelonek, Tomasz Polehojko, Marcin Zaleski, Mariusz Gabrych, Mateusz Nowak, Maciej Sirko i Jakub Redmann. Wciąż z Unią trenuje Łukasz Ślifirczyk. Podczas zajęć lekkiej kontuzji nabawił się Polehojko.

Na dzisiejszym treningu zabrakło testowanego w sobotę Łukasza Zapały. Bramkarz Zawiszy Bydgoszcz powinien pojawić się na jutrzejszym sparingu.

W dotychczasowej historii jeden raz doszło do sparingu z Unią Swarzędz. 18 lipca 2007 roku nasi zawodnicy wygrali w Trzciance 1:0 (0:0). Wówczas jedyną bramkę zdobył Tomasz Warczachowski z rzutu karnego w 75 minucie. W składzie Unii z tamtego meczu jedynym piłkarzem, który uchował się w kadrze naszej drużyny jest Piotr Nowosielski.