Sparing z Victorią Koronowo

• autor: redakcja, 2010-02-19 21:56
Jutro o godzinie dwudziestej na sztucznej nawierzchni boiska w Bydgoszczy dojdzie do sparingowego spotkania pomiędzy Unią Janikowo, a Victorią Koronowo.

MGLKS Victoria Koronowo powstał w 1971 roku. Ma barwy niebiesko-żółto-czarne. Piłkarze prowadzeni przez Macieja Karabasza są spadkowiczem w trzeciej lidze. Zajmują w niej drugie miejsce z 37. punktami na koncie. Najlepszym strzelcem Victorii jest Paweł Kanik, który ma dwanaście goli. Latem napastnik ten był przymierzany do gry w Unii. Z kolei barwy naszego klubu kilka lat temu reprezentowali: Marcin Piesik, Adam Kardasz. Natomiast Borys Modracki, Marcin Skonieczka byli wymieniani w przeszłości w spekulacjach przejścia do Janikowa. Ten ostatni przez pewien czas trenował nawet w naszym mieście.

Unia dzisiejszy trening spędziła na sali gimnastycznej. Przez ostatnie dni z zespołem nie trenuje bramkarz Zawiszy Bydgoszcz – Łukasz Zapała. Z powodu kontuzji z gry wyłączony jest Paweł Ettinger. Cały czas trener Tomasz Mazurkiewicz przygląda się sporej grupie janikowskich wychowanków, a także Radosławowi Hołubcowi, Jakubowi Redamnnowi oraz Łukaszowi Ślifirczykowi. Do dyspozycji trenera będzie już Marcin Dettlaff.

W szeregach Unii jest trzech piłkarzy, którzy kiedyś stanowili o sile Victorii: Jakub Poznański (jest wypożyczony do naszego klubu z Koronowa), Paweł Mądrzejewski i Marcin Krzywicki.

HISTORIA SPOTKAŃ:
+ 17.03.06, Victoria - Unia 0:0, 4:2 [karne] (Wójcik, Woźniak, Szczygielski, Porbes - T. Ciesielski, Gnegne), Puchar Polski
+ 07.02.07, Unia - Victoria 2:2 (Tyc, Szeremet - Mądrzejewski, Rogóż), sparing
+ 06.10.07, Victoria - Unia 0:0, III liga
+ 09.04.08, Unia - Victoria 1:2 (Ślifirczyk - Rogóż, Kujawka), Puchar Polski
+ 23.04.08, Victoria - Unia 2:0 (Mądrzejewski, Modracki), Puchar Polski
+ 17.05.08, Unia - Victoria 3:0 (Łożyński [s], Marciniak, Górecki [s]), III liga
+ 28.09.08, Victoria - Unia 0:1 (Kalinowski), II liga zachodnia
+ 10.05.09, Unia – Victoria 3:2 (Nowosielski, Mysiak, Kalinowski – Skonieczka, Poznański), II liga zachodnia

Razem: 8 meczy, 3 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki, bramki: 12-12.