Zwycięstwo z Włocłavią

• autor: redakcja, 2010-02-24 18:18
We Włocławku nasi piłkarze pokonali miejscową Włocłavię 2:1 (0:0). Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Tomasz Bartczak w 67 minucie. Wyrównał na trzy minuty przed końcem Piotr Nowosielski strzałem z rzutu karnego, a zwycięską bramkę dla Unii zdobył Mariusz Gabrych na chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK - UNIA JANIKOWO 1:2 (0:0)

1:0 - 67' Tomasz Bartczak
1:1 - 87' Piotr Nowosielski (karny)
1:2 - 90' Mariusz Gabrych

Włocłavia Włocławek:
Szablewski - Haberski, Serocki, Grudziński, Gralewski - Tłuchowski, Abbott, Dębicki, Frąckowiak - Śmigiel, Kwiatkowski.

Ponadto zagrali: Kostuniak, Bartczak, Korpalski.

Unia Janikowo:

Hołubiec - Cuper, Sirko, Brzeziński, Lisiecki - Dettlaff, Hulisz - Komsta, Ślifirczyk, Jagielski - Krzywicki.

Ponadto zagrali: Poznański, Wawrzyniak, Nowosielski, Gabrych, Jelonek, Zaleski.

Pierwsza połowa spotkania nie była zbyt ciekawa. Na bramkę Unii strzelali: dwa razy Bartosz Śmigiel i raz Kamil Frąckowiak. W odpowiedzi bramce Włocłavii zagroził Marcin Krzywicki. Następnie gospodarze mogli zdobyć gola, ale nie wykorzystali błędu Radosława Hołubca, który oprócz tej sytuacji bronił bardzo dobrze.
W 50' w poprzeczkę strzelił Billy Abbott. W kolejnej akcji groźnie uderzał Dawid Kwiatkowski. Włocłavia objęła prowadzenie w 67' po strzale w polu karnym Tomasza Bartczaka. W 75' sędzia według wszystkich niesłusznie podyktował rzut karny dla Unii. Do piłki podszedł Piotr Nowosielski, który zachował się fair-play i celowo posłał piłkę obok słupka. Na trzy minuty do końca w polu karnym sfaulowany został "Mały" i tym razem pewnie umieścił piłkę w siatce. Na chwilę przed końcowym gwizdkiem zwycięstwo Unii strzałem z głowki zapewnił Mariusz Gabrych

W zespole Unii po raz pierwszy zagrał dziś Damian Cuper. Jest to obrońca, który urodził się 21 września 1987 roku. Ostatnio grał w Zawiszy Bydgoszcz. Od dzisiaj będzie testowany w naszym klubie.

Ponadto informujemy, że kontuzja Pawła Mądrzejewskiego okazała się jednak groźniejsza niż na początku przypuszczano. Niestety ten środkowy pomocnik będzie musiał pauzować trzy tygodnie. Oznacza to, że prawdopodobnie opuści pierwszy mecz ligowy w nowym roku.

Oprócz "Pawlaka" z Włocłavią nie zagrali obrońcy: Marcin Brzykcy - narzeka na lekki uraz i Paweł Ettinger - jest po kontuzji. Z powodu choroby nie wystąpił testowany Maciej Buzała oraz Tomasz Polehojko, który jest po kontuzji.