Sparing z Olimpią Grudziądz

• autor: redakcja, 2010-02-26 00:27
Olimpia Grudziądz będzie najsilniejszym sparingpartnerem Unii w przygotowaniach zimowych do rundy wiosennej. Mecz z ligowym rywalem zostanie rozegrany jutro. Początek w Grudziądzu o godzinie dwunastej.

GKS Olimpia Grudziądz został założony w 1923 roku. Ma barwy biało-zielone. Olimpia w drugiej lidze zachodniej zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 31. punktów. Jej trenerem jest Marcin Kaczmarek, który swego czasu przymierzany był do pracy w Janikowie. Najskuteczniejszym strzelcem Olimpii jest Przemysław Sulej. Ma on dziesięć goli. Barwy grudziądzkiego klubu reprezentują byli piłkarze Unii – Rafał Rogalski i Piotr Ruszkul. Ten drugi biało-zielonych wzmocnił zimą tego roku odchodząc z Unii. W naszym klubie jest jednym z najszybszych strzelców. Ma pięć bramek strzelonych jesienią. Ponadto w Olimpii grają przymierzani niegdyś do gry w naszej drużynie: Bartłomiej Kowalski, Grzegorz Domżalski, Mariusz Kryszak i Tomasz Rogóż.

W czwartek nasi piłkarze odbyli aerobik. Zajęcia poprowadziła pani Anna Pluskota. Przeciwko Olimpii nie zagra na pewno kontuzjowany Paweł Mądrzejewski. Na drobne urazy narzekają z kolei: Marcin Brzykcy – były piłkarz grudziądzkiego zespołu, a także Maciej Buzała i Tomasz Polehojko.

Wszystko wskazuje na to, że zawodnikami Unii nie zostaną testowani wcześniej: Łukasz Zapała i Jakub Redmann. Kontraktów z naszym klubem nie podpisali jeszcze: Damian Cuper i Łukasz Ślifirczyk. Przypomnijmy, że sztab szkoleniowy cały czas przygląda się janikowskim wychowankom: Buzale, Polehojko, Maciejowi Sirko, Łukaszowi Chomikowi, Marcinowi Zaleskiemu, Mariuszowi Gabrychowi i Dominikowi Jelonkowi.

Przypomnijmy, że Olimpia Grudziądz zimą zainteresowana była pozyskaniem Piotra Nowosielskiego.

Wiadomo, że ligowe mecze z Olimpią Unia ma już za sobą. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy przeciwko ligowemu rywalowi zaprezentują się okazale.

Historia meczów Unii z Olimpią:
+ 2005, Olimpia – Unia 0:4 (Bilski, Kozłowski, Bzdęga, Krysiak) – PP
+ 2009, Olimpia – Unia 2:3 (Domżalski, Rogóż – Ślifirczyk 2, Ruszkul) – II liga