dzisiaj: 2067, wczoraj: 13058

Kadra Unii zgłoszona do rozgrywek

• autor: redakcja, 2010-03-02 22:37
Dwudziestu jeden zawodników MLKS Unia Janikowo zostało zgłoszonych do rozgrywek drugiej ligi zachodniej na rundę wiosenną sezonu 2009/2010.

Kadra MLKS Unia Janikowo zgłoszona do rozgrywek:

BRAMKARZE:

- Dominik Jelonek
- Marcin Krzywicki
- Łukasz Ślifirczyk

Oprócz Radosława Hołubca, Damiana Cupera i Grzegorza Brzezińskiego, czyli piłkarzy, którzy już wcześniej podpisali kontrakty z Unią – nowymi zawodnikami pierwszej drużyny zostali: Maciej Buzała, Maciej Sirko, Marcin Zaleski, Mariusz Gabrych, Dominik Jelonek i Łukasz Ślifirczyk. Ponadto z zespołem trenuje Tomasz Polehojko, który nie został zgłoszony do rozgrywek.

Poniżej przedstawiamy sześciu nowych zawodników, o których nie pisaliśmy wcześniej. Aby przeczytać kliknij na "więcej".
Maciej Buzała urodził się 9 września 1990 roku. Ma 188 cm wzrostu i waży 79 kg. Jest wychowankiem Unii. W rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 był czwartym bramkarzem w kadrze Zbigniewa Kieżuna. Przez ostatnie pół roku nie występował w żadnym klubie. Trenował natomiast w Gople Kruszwica i Piaście Kołodziejewo.

Maciej Sirko urodził się 23 stycznia 1991 roku. Mierzy 180 cm i waży 70 kg. Również jest wychowankiem naszego klubu. Cały czas może grać także w juniorach starszych. Już w ubiegłym roku był obserwowany przez trenera Kieżuna. Jest obrońcą, choć grając w sparingach na pozycji pomocnika zdobył jedną bramkę.

Marcin Zaleski urodził się 28 lutego 1992 roku. Ma 180 cm wzrostu i waży 70 kg. Jest pomocnikiem choć może grać także jako napastnik. Przygodę z piłką nożną zaczynał w Unii. Przez pewien czas był w juniorach Zawiszy Bydgoszcz. Po powrocie do Janikowa latem ubiegłego roku rozpoczął treningi z pierwszą drużyną Unii, jednak nie został zgłoszony do rozgrywek. Tym razem będzie miał okazję do debiutu w drugiej lidze.

Mariusz Gabrych to najmłodszy piłkarz w historii pierwszej drużyny Unii. Urodził się 15 marca 1994 roku. Ma 180 cm wzrostu. Waży 65 kg. Jest to wychowanek naszego klubu, który od kilku lat trenuje w szkółce piłkarskiej w Bydgoszczy. Jest też zawodnikiem kadry wojewódzkiej. Napastnik ten podczas jednego ze sparingów Unii zdobył bramkę.

Dominik Jelonek urodził się 13 grudnia 1989 roku. Jest wzrostu 186 cm i waży 79 kg. Gra na pozycji napastnika. Jest wychowankiem Unii. Jesienią w sezonie 2007/2008 grał w rezerwach. Kolejną rundę spędził już w pierwszej drużynie rozgrywając 4 mecze w trzeciej lidze. Po awansie Unii do drugiej ligi również rozegrał 4 spotkania. Grał z numerem 11. W przerwie zimowej odszedł do Notecianki Pakość. Ostatnio był bez klubu. W sparingach zdobył jedną bramkę.

Ostatnim przedstawianym piłkarzem jest doskonale znany Łukasz Ślifirczyk. Każdego z pewnością ucieszył fakt powrotu do Unii tego zawodnika. Urodził się on 9 czerwca 1986 roku w Końskie. Ma 181 cm wzrostu i waży 77 kg. Gra na pozycji napastnika, ale może występować także jako ofensywny pomocnik. Jest wychowankiem Chojniaka Wieniawa. Grał także w SEMP-ie Ursynów (Warszawa), Polonii Słubice, rezerwach Amiki Wronki, Zniczu Pruszków i Amice. Zimą sezonu 2007/2008 przyszedł do Unii z Górnika Łęczna i pomógł w awansie do drugiej ligi rozgrywając 12 meczów i strzelając trzy bramki. W kolejnym sezonie wystąpił w 19 meczach Unii i zdobył jedną bramkę. Obecny sezon również rozpoczął w Janikowie. Jednak po pierwszych dwóch kolejach (strzelił dwa gole) został zawodnikiem Polonii Bytom, w której rozegrał jeden mecz w Ekstraklasie i 10 w Młodej Ekstraklasie (2 gole). Na początku sezonu był kapitanem Unii.

Wszystkim nowym zawodnikom życzymy wielu sukcesów w barwach Unii.

W czwartek zostanie wybrany kapitan drużyny, a także numery, z którymi piłkarze grać będą w rundzie wiosennej.