Podsumowanie transferów

• autor: redakcja, 2010-03-02 23:04
Okienko transferowe zostało zamknięte, kadra zespołu ustalona, do rozegrania pozostał już tylko jeden sparing, a piłkarze już myślą o pierwszym ligowym meczu – oznacza to, że przyszła pora na podsumowanie zimowych roszad w składzie Unii Janikowo.

Do najważniejszej zmiany doszło na stanowisku trenera. Nowym szkoleniowcem Unii został Tomasz Mazurkiewicz zastępując Zbigniewa Kieżuna.

ODESZLI
Niewątpliwie największym osłabieniem jest odejście Piotra Ruszkula. Jeden z najlepszych strzelców Unii jako pierwszy rozwiązał kontrakt i związał się z Olimpią Grudziądz. Z Janikowa odeszli też: Michał Zawadzki i Mateusz Nowaczyk. Dwójka ta rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej z naszym zespołem, a także była widziana w kadrze przez trenera Mazurkiewicza. Jednak gdy pojawiły się problemy finansowe klubu postanowiła opuścić stadion przy ulicy Głównej 40. Zawodnikami Unii przestali też być tacy gracze, którzy nie spełnili pokładanych w nich nadziei: Rafał Jarzombek, Marcin Bodnar i Szymon Gul, a także Mateusz Kordowski, który podpisał umowę z Polonią Warszawa i gra w Młodej Ekstraklasie. Karierę zakończyć postanowił Jacek Łukomski. Maciej Galant nie wznowił treningów, a Marcin Łojewski i Daniel Kędziora ostatecznie grać będą w juniorach starszych.

PRZYSZLI
Zimą udało nam się pozyskać czterech piłkarzy, którzy powinni wzmocnić siłę drużyny, a także włączyć do kadry pięciu janikowskich wychowanków. Z Zawiszy Bydgoszcz wypożyczeni zostali: Damian Cuper i Grzegorz Brzeziński. Obaj w sparingach spisywali się bardzo dobrze. Nowym bramkarzem naszego klubu został pozyskany z Unii Swarzędz Radosław Hołubiec. Na samym końcu działacze dopięli transfer Łukasza Ślifirczyka z Polonii Bytom. Z pewnością powrót „Śliwy” okaże się wzmocnieniem biało-niebieskich. Jeżeli chodzi o wychowanków naszego klubu, to Maciej Buzała podejmie rywalizację z Hołubcem. Maciej Sirko będzie alternatywą dla pozostałych obrońców. Natomiast Marcin Zaleski, Mariusz Gabrych i Dominik Jelonek będą walczyli o miejsce w formacjach ofensywnych.