Sparing z Chojniczanką

• autor: redakcja, 2010-03-04 21:26
Ostatni sparing czeka jutro naszych piłkarzy. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Chojniczanka Chojnice. Mecz zostanie rozegrany w Janikowie na boisku przy Gimnazjum w Janikowie. Początek spotkania o godzinie szesnastej.

Wszyscy kibice, którzy przyjdą na mecz proszeni są o zajęcie miejsca na dawnej trybunie Starego Stadionu Miejskiego, a nie na terenie boiska przy Gimnazjum w Janikowie, ponieważ utrudnia to pracę sędziów, a także piłkarzy.

MKS Chojniczanka Chojnice został założony w 1930 roku. Ma barwy żółto-biało-czerwone. Gra w trzeciej lidze pomorsko-zachodniopomorskiej. Jest liderem z 33. punktami na koncie. Drużynę Chojniczanki prowadzi były zawodnik Unii – Sławomir Suchomski. Jej najlepszym strzelcem jest Patryk Kaszczyszyn, który ma dziewięć bramek. W Chojnicach grają m.in. Daniel Fabich i pozyskani zimą: Mateusz Chudziński i Wojciech Wolański. Wszyscy ci piłkarze kiedyś byli testowani w Janikowie. Barwy Unii reprezentował z kolei Aleksandar Atanacković, który także zasilił Chojniczankę.

Dla Unii będzie to ostatni sparing. Pierwszy natomiast w Janikowie, a także na trawiastej nawierzchni. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze zaprezentują ciekawą piłkę przed własnymi kibicami. Na pewno nie zagra Paweł Mądrzejewski, który nadal jest kontuzjowany.

Dotychczasowe spotkania Unii z Chojniczanką:
+ 17.10.2001, Chojniczanka – Unia 2:0, III liga
+ 24.04.2002, Unia – Chojniczanka 2:0 (Rosiak 2), III liga
+ 11.07.2009, Unia – Chojniczanka 3:6 (Ettinger, Lisiecki, Ślifirczyk – Muszka - samobójcza, Steinborn, Romańczyk, Ziemak, Pestka, Frymark) – sparing

Razem: 3 mecze, 1 zwycięstwo, 0 remisów, 2 porażki, bramki: 5-8.