dzisiaj: 4364, wczoraj: 11232
ogółem: 51 969 915

Chojniczanka pokonana

• autor: redakcja, 2010-03-05 18:34
W rozgrywanym dzisiaj sparingu w Janikowie nasza Unia pokonała Chojniczankę Chojnice 4:2 (1:2). Bramki dla biało-niebieskich strzelili: Łukasz Ślifirczyk , Marcin Krzywicki , Filip Jagielski oraz Jakub Poznański.

UNIA JANIKOWO - CHOJNICZANKA CHOJNICE 4:2 (1:2)

1:0 - 08' Łukasz Ślifirczyk
1:1 - 29' Konrad Romańczyk
1:2 - 34' Tomasz Pestka
2:2 - 48' Marcin Krzywicki
3:2 - 52' Filip Jagielski
4:2 - 64' Jakub Poznański

UNIA JANIKOWO: Hołubiec (85' Buzała) - Brzykcy, Poznański, Ettinger (58' Lisiecki), Cuper (75' Sirko) - Nowosielski (80' Gabrych), Brzeziński (77' Wawrzyniak), Dettlaff (83' Polehojko), Jagielski (65' Hulisz) - Ślifirczyk (83' Zaleski), Krzywicki (75' Jelonek).

Kary minutowe w zespole Unii: 53' Brzykcy, 70' Ślifirczyk,  71' Poznański.

Przez zdecydowaną część spotkania przewagę miała Unia. Nasi piłkarze dość szybko objęli prowadzenie. Piotr Nowosielski doskonale dograł do Łukasza Ślifirczyka, który mając przed sobą tylko bramkarza trafił do siatki. W 29 minucie Chojniczanka zdołała doprowadzić do wyrównania. Jeden z jej zawodników wyszedł sam na sam z Radosławem Hołubcem i strzałem w długi róg pokonał go. Po stracie bramki Unia zaatakowała agresywniej, jednak po niedokładnym wybiciu piłki przez naszego bramkarza goście wyszli na prowadzenie.
Drugą połowę zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Po znakomitej akcji Grzegorza Brzezińskiego - Marcin Krzywicki oddał celny strzał po ziemi zza pola karnego i mieliśmy remis. W 52' odzyskaliśmy prowadzenie. Nowosielski dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Marcina Brzyckego, który zgrał piłkę do Filipa Jagielskiego. Wychowanek Unii strzałem z pięciu metrów wpakował futbolówkę do bramki. Wynik meczu ustalił Jakub Poznański. Stoper Unii zdecydował się na rajd na połowie rywala i zakończył go celnym uderzeniem.

Wynik mógłby być wyższy. Swoich sytuacji nie wykorzystali: Nowosielski, Marcin Dettlaff czy Krzywicki, a także Dominik Jelonek. Dodać też należy, że sędzia nie uznał przepięknej bramki Ślifirczyka z główki. Zdaniem arbitra napastnik Unii był na spalonym.

Unia niewątpliwie była stroną dominującą. Choć gracze Chojniczanki również stworzyli sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich. Najważniejsze jednak, że nikt z piłkarzy naszego klubu nie doznał jakiegoś urazu.