Podsumowanie sparingów

• autor: redakcja, 2010-03-06 00:28

Wczoraj nasz zespół rozegrał ostatni zimowy sparing przed rundą wiosenną sezonu 2009/2010. Przyszła więc pora na podsumowanie towarzyskich gier Unii Janikowo.

Unia rozegrała osiem sparingów. Towarzyskie spotkania rozpoczęliśmy niemrawo od porażki z niżej notowaną Notecianką Pakość 1:2. Następnie przyszły dwie wygrane: nad Unią Solec Kujawski 3:1, a także nad Wdą Świecie 3:0. Najwidoczniej po tych dwóch meczach naszym zawodnikom wydawało się, że są już w szczytowej formie, bo w kolejnej grze kontrolnej nie sprostali Unii Swarzędz niespodziewanie przegrywając aż 0:4. Po tej towarzyskiej klęsce zremisowaliśmy 2:2 tracąc bramkę w samej końcówce. Następnie pokonaliśmy Włocłavię Włocławek 2:1. Można powiedzieć, że najchętniej oglądałoby się naszą drużynę – taką jak podczas dwóch ostatnich meczów. Mowa tutaj o remisie z silną Olimpią Grudziądz (3:3), a także zwycięstwie 4:2 z Chojniczanką Chojnice, która jest liderem trzeciej ligi.

Wygraliśmy cztery mecze, dwa zremisowaliśmy i przegraliśmy.

W ośmiu meczach nasi piłkarze strzelili 19 bramek. Jest do bardzo dobry prognostyk. Jeżeli chodzi o stracone gole, to bramkarze Unii wyciągali piłkę z siatki 15 razy.

Strzelcy podczas zimowych sparingów:
5 – Marcin Krzywicki
4 - Piotr Nowosielski
3 – Paweł Mądrzejewski
2 – Łukasz Ślifirczyk
1 - Mariusz Gabrych
1 - Filip Jagielski
1 - Dominik Jelonek
1 – Jakub Poznański
1 – Maciej Sirko

W sparingach trener Tomasz Mazurkiewicz korzystał z 25. piłkarzy. Wśród nich było czterech, którzy nie znaleźli się w kadrze na rundę wiosenną.